Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Motorismus

1. etapa Rallye Dakar 2021


Motocyklový jezdec Martin Michek obsadil výborné 10. místo v první etapě Rallye Dakar.

Jezdec týmu Orion – Moto Racing Group ztratil na nejrychlejšího  Tobyho Price ztratil osm minut. Australan v sedle KTM uhájil vedení před dvojicí Kevin Benavides (Honda) a Matthias Walkner (KTM).

Michek tak dokázal na své KTM porazit celou plejádu tovární jezdců. „Jestli by klapala nejlepší desítka, tak je to neuvěřitelný! Etapa byla ale úplně šílená, kolem třiceti kilometrů se jelo jenom a jenom po poli plném kamenů. Nebyl tam vůbec žádný písek či šotolina,“ uvedl Michek v cíli. Průběžně je dvanáctý, do výsledků se totiž nakonec započítávají i časy ze sobotního prologu, které se navíc násobí čtyřmi.

Zkušený český motokrosař se držel v elitní desítce na většině kontrolních bodů a vyrovnal se i se dvěma pády. „Dvakrát jsem to zahodil, jednou docela dost, motorka je trošku poškrábaná. Snažil jsem se držet tempo, dával si pozor, abych nedostal defekt. Ale výsledek skvělý, chci neustále nahánět strach těm nejlepším,“ řekl Michek, jenž zajel v sobotu 24. čas.

Z dalších českých motocyklistů jsou v cíli Jan Brabec, Milan Engel a David Pabiška.

První etapa soutěže vedla z Džiddy do Biši. Měřila dohromady 622 km, z toho 277 km tvořila rychlostní zkouška. V pondělí čeká na závodníky 629 km z Bišy  do Vadí ad-Davásir, měřených z nich ovšem bude už 457 km.

Aktualizujeme…Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Motorismus