Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Motorismus

6. etapa Rallye Dakar 2021

Motocyklový jezdec Martin Michek zajel patnáctý čas ve zkrácené šesté etapě Rallye Dakar a v průběžném pořadí klesl na 18. místo. Novým lídrem průběžného pořadí se stal v pátek sedmý Australan Toby Price na KTM, který vedl už po první etapě.

Poslední etapu před dnem volna vyhrál Joan Barreda ze Španělska, Michek zaostal za továrním jezdcem Hondy o 9:28 minuty.

O celkové vedení přišel Kevin Benavides, který byl ještě o 25 sekund pomalejší než nejrychlejší český motocyklista. Jednatřicetiletý Argentinec pokračuje v soutěži od čtvrtka se zlomeným nosem. Price, dvojnásobný dakarský vítěz a třetí muž loňského konečného pořadí, má nyní na druhého Benavidese náskok dvě a čtvrt minuty.

V pátek bylo na cestě z Burajy do Háilu  původně na programu 448 měřených km. Kvůli problémům s navigací v předchozím dějství byla ale rychlostní zkouška zkrácena o sto kilometrů a ranní start posunutý o 90 minut,