Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Hokej

Bostonu v prodloužení nahrála minela Capitals, Edmonton vstup do play off nezvládl

Hokejisté Bostonu zdolali Washington 3:2 ve druhém prodloužení a v sérii prvního kola play-off NHL se dostali do vedení 2:1 na zápasy. Druhou výhru si připsala také Carolina, která porazila Nashville 3:0. Vstup do vyřazovacích bojů naopak nevyšel Edmontonu, který v prvním utkání podlehl Winnipegu 1:4. Soubojem Calgary a Vancouveru (6:2) definitivně skončila základní část.

Ani třetí zápas série mezi Bostonem a Washingtonem nepoznal vítěze po šedesáti minutách. Bruins v průběhu utkání dvakrát dotahovali, ale v prodloužení zápas zlomili ve svůj prospěch. Na úvodní branku Alexandra Ovečkina odpověděl po necelé minutě Taylor Hall a prodloužení vystřelil chvíli po polovině třetí třetiny Brad Marchand.

V nastavení se čekalo na branku až do 86. minuty, kdy využil chybu brankáře Ilji Samsonova v rozehrávce Craig Smith.

Carolina zdolala díky dvaatřiceti zásahům brankáře Alexe Nedeljkovice Nashville 3:0 a po druhé domácí výhře se dostala do vedení 2:0 na zápasy. První dva góly Hurricanes vstřelil Sebastian Aho. Finský centr v 9. minutě poslal Carolinu do vedení a třiapadesát sekund před koncem základní hrací doby trefil prázdnou branku Predators. Skóre uzavřel půl minuty před závěrečnou sirénou Warren Foegele.

Edmonton nezvládl třetí třetinu úvodního střetnutí s Winnipegem a prohrál 1:4. V 29. minutě poslal Oilers do vedení Jesse Puljujärvi, to však bylo ze strany Edmontonu vše. Ještě ve druhé třetině srovnal Tucker Poolman a v polovině třetí části vstřelil vedoucí branku Jets Dominic Toninato. V závěru zápasu pojistili výhru Winnipegu dvěma góly do prázdné branky Kyle Connor a Blake Wheeler.