Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Hokej

Brankář Salák po dlouhých letech v zahraničí posílil extraligovou Spartu


Novou posilou hokejistů Sparty se stal brankář Alexander Salák. Třiatřicetiletý účastník tří mistrovství světa a olympijských her v Soči v roce 2014 chytal naposledy v minulé sezoně za Dinamo Riga v Kontinentální lize.

V aktuálně druhém týmu extraligy bude podle klubového webu ve zbytku sezony krýt záda Matěji Machovskému a předávat zkušenosti mladším sparťanským brankářům.

Tuto roli měl původně zastávat dvaatřicetiletý Michal Neuvirth, ale bývalému gólmanovi Washingtonu, Buffala, New York Islanders a Philadelphie se od lednového návratu do Sparty nepodařilo kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům dostat do hry.

„Po přerušení kariéry Michala Neuvirtha ze zdravotních důvodů se nám naskytla příležitost domluvit se na spolupráci s Alexanderem Salákem. Podmínky kontraktu, který jsme uzavřeli do konce sezony, jsou výhodné pro obě strany,“ uvedl sportovní manažer Sparty Jaroslav Hlinka.

„Věříme, že Saša může svými zkušenostmi pomoci Matějovi Machovskému, s nímž nadále počítáme jako s brankářskou jedničkou, a zároveň posunout dál naše mladé a méně zkušené gólmany,“ doplnil Hlinka.

Salák strávil v KHL sedm sezon. Za Dinamo Riga v minulém ročníku odchytal 32 utkání s průměrem 2,52 obdržené branky na zápas, úspěšností zákroků 91,2 procenta a dvakrát udržel čisté konto. V extralize čeká rodáka ze Strakonic premiéra, protože už v 19 letech odešel z juniorky Českých Budějovic do Finska do druholigového Jokipojatu.

Má za sebou také angažmá v TPS Turku. V NHL odchytal dva duely za Floridu, nastupoval i na farmách v Rochesteru a Rockfordu v AHL. Působil i ve švédském Färjestadu, s kterým v roce 2011 získal mistrovský titul. V KHL oblékal dresy Petrohradu, Novosibirsku, Jaroslavle a Rigy.

Alexander Salák, nová posila Sparty | Foto: Vladimír Koča / HC Sparta PrahaZdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Hokej