Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Ostatní sporty

Bucks odmítli nastoupit k zápasu play off. Na protest proti násilnému zásahu policie


Basketbalisté Milwaukee nenastoupili k dnešnímu utkání play off NBA proti Orlandu na protest proti policejnímu násilí. Bojkot je reakcí na víkendový incident, při němž policie ve městě Kenosha vážně zranila střelbou do zad devětadvacetiletého černocha Jacoba Blakea.

„Máme dost zabíjení a nespravedlnosti,“ řekl rozehrávač Milwaukee George Hill serveru The Undefeated a potvrdil, že mužstvo k zápasu nenastoupí.

Pátý duel série, v níž vede nejlepší tým základní části 3:1 na zápasy, měl začít ve 22:00 SELČ. Zatímco tým Magic čekal na soupeře na palubovce, Bucks s hvězdným Janisem Antetokunmpem zůstali v šatně. Posléze se do kabin odebrali i hráči Orlanda.

S myšlenkou bojkotovat zápas přišli už během dne basketbalisté Toronta před utkáním s Bostonem. Není teď jasné, jak vedení NBA s nastalou situací naloží. Zda bude duel odložen na pozdější termín nebo vyhodnocen jiným způsobem.

Ve státě Wisconsin, na jehož území leží i Milwaukee, se po incidentu opakují nepokoje. Blake utrpěl vážná zranění, podle rodiny je nyní muž od pasu dolů ochrnutý a lékaři zatím nevědí, zda to bude trvalý stav. Policisté se Blakea snažili zadržet, když nastupoval do auta, a pak na něj začali střílet. Incident z nedělního podvečera někdo natočil na video svého mobilního telefonu. V autě, do kterého chtěl Blake nasednout, byly tři jeho děti.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Ostatní sporty