Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Hokej

Buffalo se v NHL dočkalo vítězství, poradilo si 3:2 s New Jersey

Útočníci Martin Nečas a Tomáš Hertl v NHL asistovali u výher svých týmů. Carolina porazila Tampu Bay 4:0 a San Jose zvítězilo na ledě St. Louis 5:4.

Gólovou nahrávku si připsal také Pavel Zacha, New Jersey přesto podlehlo Buffalu 2:3. Vítek Vaněček v brance Washingtonu neodvrátil prohru Capitals s newyorskými Rangers 1:4.

Carolina vyhrála dvanácté utkání v sezoně a posunula se do čela Centrální divize. V zápase s Tampou začaly padat branky ve druhé třetině. Skóre otevřel Vincent Trocheck, který využil Nečasova nahození od mantinelu a dotlačil puk za záda Andreje Vasilevského. Ještě v druhém dějství se prosadil Sebastian Aho a zvýšil na 2:0.

Odpor Tampy zlomil její bývalý hráč. Loňský vítěz Stanleyova poháru v dresu Lightning Cédric Paquette se trefil z prostoru mezi kruhy a zařídil Hurricanes tříbrankové vedení. Skóre uzavřel gólem do prázdné branky Andrej Svečnikov.

San Jose úspěchem v St. Louis bodovalo potřetí za sebou a odpoutalo se od posledního místa Západní divize. Sharks se povedl úvod zápasu, po gólu Rudolfse Balcerse z 24. minuty vedli už 3:0. Lotyšského útočníka našel v ideální pozici na ose hřiště Hertl.

Domácí Blues dokázali ve druhé části zápas zdramatizovat a v 39. minutě dokonce vyrovnali na 4:4. Vítězný gól San Jose vstřelil po polovině třetí třetiny Logan Couture.

NHL:

St. Louis – San Jose 4:5, Arizona – Los Angeles 2:4, New Jersey – Buffalo 2:3, Detroit – Florida 2:1, Pittsburgh – NY Islanders 3:2, Columbus – Nashville 2:4, Montreal – Toronto 3:5, Washington – NY Rangers 1:4, Carolina – Tampa Bay 4:0, Anaheim – Minnesota 1:5, Edmonton – Calgary 7:1. Utkání Colorado – Vegas pod širým nebem se ještě hraje.