Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Ostatní sporty

Černý začal Giro šestým místem, časovku vyhrál Ganna. Nibali dostal minutu a půl


Úřadující mistr světa z minulého týdne zvítězil suverénně o 22 sekund před Portugalcem Joaem Almeidou a Dánem Mikkelem Bjergem.

Jediný český účastník cyklistického Gira d’Italia Josef Černý zahájil závod šestým místem v časovce v Palermu. Český šampion v této disciplíně zaostal na patnáctikilometrové trati o 36 sekund za domácím vítězem Filippem Gannou.

Černého, který po loňské premiéře na Giru startuje na své druhé Grand Tour, předčili už pouze jeden z favoritů na celkové prvenství Brit Geraint Thomas a Nor Tobias Foss. Další z adeptů na titul Brit Simon Yates začal Giro 17. místem, na Gannu ztratil 49 sekund a na Thomase 26. Dvojnásobný vítěz závodu domácí Ital Vincenzo Nibali se musel spokojit s 69. příčkou s mankem půldruhé minuty na vedoucího krajana.

Ganna prolétl trať průměrnou rychlostí 58,831 km/h, čímž stanovil nový časovkářský rekord Gira s výjimkou prologů. Jen těsně zaostal za výkonem Belgičana Rika Verbrugghea, jenž v roce 2001 v Pescaře v sedmikilometrovém prologu dosáhl průměrné rychlosti 58,874 km/h.

Už po devíti kilometrech skončilo Giro pro Kolumbijce Miguela Ángela Lópeze. Šestý muž nedávné Tour de France najel na nerovnost na silnici, ztratil kontrolu nad kolem a naboural do bezpečnostních bariér. Nezopakuje tak předloňské třetí místo v celkovém pořadí.

Italský závod, který byl kvůli koronaviru přeložen z obvyklého jarního termínu, pokračuje v neděli druhou etapou z Alcam do Agrigenta dlouhou 149 km.

Cyklistický etapový závod Giro d’Italia – 1. etapa (časovka Monreale – Palermo, 15,1 km): 1. Ganna (It./Ineos Grenadiers) 15:24, 2. Almeida (Portug./Deceuninck-Quick Step) -22, 3. Bjerg (Dán./SAE Team Emirates) -22, 4. Thomas (Brit./Ineos Grenadiers) -23, 5. Foss (Nor./Jumbo-Visma) -31, 6. Černý (ČR/CCC) -36, 7. Sobrero (It./NTT) -40, 8. Craddock (USA/EF Pro Cycling) -41, 9. Scotson (Austr./Groupama-FDJ) -42, 10. Brändle (Rak./Israel Start-Up Nation) -42.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Ostatní sporty