Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Hokej

Češi mají i po trápení s Dány postup ve svých rukách. Co musí uhrát proti Slovákům?

Češi byli na hokejovém mistrovství světa v Rize necelých patnáct minut od vyřazení. Ale v zápase s Dánskem zachránili v základní hrací době nerozhodný výsledek a v nájezdech pak strhli výhru 2:1 na svou stranu.

Svěřenci Filipa Pešána se v tabulce skupiny A posunuli k zisku deseti bodů, čímž definitivně odřízli ze hry o čtvrtfinále Dánsko.

A stoprocentní bilance střelců v samostatných nájezdech rozhodla o tom, že postup mezi nejlepší osmičku turnaje by Češi mohli oslavit už dnes večer. Pokud aktuálně pátí Švédové prohrají s Ruskem.

Jestliže Švédové proti sborné v utkání od 19:15 uspějí, potřebují Češi k postupu v zítřejším derby proti Slovensku získat minimálně o bod méně než Skandinávci.

Při tomto scénáři jsou nejreálnější spekulace o „domluveném“ zápase bývalých federálních partnerů. Jestliže Švédové porazí sbornou za tři body, o čtvrtfinále už je obere jediný možný výsledek – česká výhra v prodloužení či na nájezdy, jež by zajistila postup Čechům i Slovákům.

Mimořádně zajímavý bude večerní zápas také právě pro Slováky, kteří doufají, že Rusové neodevzdají Švédsku všechny body. Pokud skutečně sborná neprohraje v základní hrací době, projdou Slováci po osmi letech do čtvrtfinále světového šampionátu.