Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Fotbal

Dočkal zranil spoluhráče ze Sparty. Strašně mě to mrzí, není to o výsledku, kál se


Reprezentační kapitán Bořek Dočkal sice jedním gólem pomohl českým fotbalistům k vítězství 3:1 v úvodním utkání Ligy národů na Slovensku, radost z toho však neměl. Při jednom ze soubojů totiž velmi pravděpodobně způsobil vážné zranění domácímu stoperovi a spoluhráči ze Sparty Lukáši Štetinovi.

„Mám z toho špatný pocit a strašně mě to mrzí. Myslím, že to byla víc nešťastná náhoda než cokoliv jiného. Štěťa je chlap jak hora a určitě v každém zápase podstoupí sto daleko tvrdších soubojů, než byl tenhle,“ řekl na tiskové konferenci Dočkal k souboji, po kterém musel slovenský stoper už v 32. minutě střídat.

Dočkal do Štetiny vrazil ve chvíli, kdy urostlý obránce hrál míč a podle českého trenéra slovenské reprezentace Pavla Hapala to vypadá na vážné zranění kolena.

„Můj kontakt přišel v nevhodnou dobu. Ve chvíli, kdy stál na jedné noze a odkopával. Nejspíš došlo k rotaci stojné nohy a koleno asi bude poškozené,“ přidal Dočkal.

Pokud by se prognózy potvrdily, přišla by Sparta, kterou kromě domácí soutěže čeká také účast ve skupině Evropské ligy, o člena základní sestavy. „Teď to pro mě není o výsledku, nebo o tom, jak jsme hráli. Z toho, co se stalo, jsem nešťastnej. Věřím, že se na vyšetření ukáže, že to není tak vážné, jak to vypadá. Mrzí mě to a je mi to líto,“ prohlásil Dočkal.

Zranění spoluhráče mu zastínilo jinak povedený večer českého týmu, ke kterému záložník Sparty přispěl gólem z penalty. Reprezentaci nerozhodily ani komplikace po dvou pozitivních testech na koronavirus, kvůli kterým hrozilo, že se hrát nebude.

„Není to o nervozitě, je to spoustě vedlejších věcí, které narušují přípravu a rozptylují před zápasem,“ uvedl Dočkal. „Neprobíhalo to tak, jak jsme zvyklí, ale poslední tři hodiny před zápasem už bylo jasno a věděli jsme, že se bude hrát, takže jsme měli dost času se zkoncentrovat,“ dodal.

V Bratislavě Češi nakonec sice nastoupili, ale kvůli obavám z dalšího šíření nákazy covid-19 v týmu byl sraz národního týmu ukončen a pondělní zápas se Skotskem se neuskuteční. Vedení Fotbalové asociace ČR se bude snažit, aby duel neskončil kontumací.Zdroj příspěvku

Chci to okomentovat

NAPSAT KOMENTÁŘ

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další příspěvky z rubriky Fotbal