Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Motorismus

Druhá etapa byla jako ruská ruleta. Ale dakarští soupeři už si na Michka dají pozor


Motocyklový jezdec Martin Michek obsadil 16. místo ve druhé etapě Rallye Dakar. Novým lídrem kategorie je Španěl Joan Barreda, na kterého český reprezentant ztratil 22:36 minuty. V průběžném pořadí je Michek patnáctý.

„Dneska byla etapa čistý gambling, ruská ruleta. Velmi riskantní. Jelo se po hodně rychlých úsecích, do toho svítilo sluníčko a nebylo pořádně vidět. Často se jelo naslepo. Buď, anebo. Hrozně nepříjemné,“ uvedl jezdec týmu Orion Moto Racing Group.

Poprvé na letošním ročníku se také museli závodníci vyrovnat s velkými dunami. „Byly celkem dost měkké, často jsem se do nich zabořil. Bylo velmi těžké odhadnout rychlost tak, aby se dobře přejela. Ale jinak jsme opět předvedli dobrou rychlost a výborný výsledek. Kdybychom se pohybovali kolem patnáctého místa, byla by to bomba. Už za mnou chodí kluci ze špičky a říkají, že si na mě dají pozor,“ pochvaloval si Michek.

Třetí soutěžní den dakarské rallye účastníci absolvovali 685 km dlouhou trať z Biši do Vadí ad-Davásir, jejíž součástí bylo 457 měřených kilometrů. Velké problémy měl dosavadní lídr motocyklové kategorie Toby Price z Austrálie, který ztratil více než půl hodiny. Naopak výrazně vpřed se posunul obhájce prvenství Ricky Brabec z USA, který je už druhý.

V solidních výkonech pokračuje Jan Brabec, jenž byl dnes dvacátý. Pět míst za ním se v předběžných výsledcích drží Milan Engel.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Motorismus