Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Hokej

Gudas gólem a asistencí pomohl Floridě k první výhře, poprvé se radoval i Montreal

Český hokejový obránce Radko Gudas pomohl gólem a asistencí k výhře Floridy na ledě Tampy Bay 6:5 v prodloužení. Panthers i díky dvěma bodům českého beka snížili stav série 1. kola play-off NHL na 1:2.

Hokejisté Floridy zvládli vstup do zápasu a po brance Radka Gudase z osmé minuty vedli 2:0. Český obránce napoprvé nepropálil blokujícího Ondřeje Paláta, odražený puk ale zase skončil u Gudase a druhá střela svůj cíl u bližší tyče branky Andreje Vasilevského našla. Kladenský rodák vstřelil svůj první gól ve 23. zápase play off NHL.

Druhou třetinu Panthers nezvládli. Pět inkasovaných gólů vyhnalo z branky Chrise Driedgera, trefa Alexandera Wennberga ale udržela naději na zvrat v zápase. Ve třetí části dokázali hráči Floridy dvoubrankové manko smazat, prodloužení vystřelil tři minuty před koncem Gustav Forsling. Nastavení po samostatném úniku rozhodl Ryan Lomberg.

Rozehrála se i poslední série 1. kola bojů o Stanleyův pohár mezi Montrealem a Torontem. Canadiens porazili Maple Leafs těsně 2:1. Vítěznou branku vstřelil v oslabení v 52. minutě Paul Byron.

Také souboj newyorských Islanders a Pittsburghu skončil jednobrankovým rozdílem. O výhře Penguins rozhodl v čase 56:24 Brandon Tanev, který z výšky sklepl odražený puk do odkryté branky a rozhodl o vítězství 5:4. Pittsburgh tak otočil stav série na 2:1.

1. kolo play off NHL:

Severní divize – 1. zápas:

Toronto – Montreal 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Branky: 25. W. Nylander – 13. J. Anderson, 53. Byron. Střely na branku: 35:30. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Price, 2. Byron (oba Montreal), 3. W. Nylander (Toronto).

Východní divize – 3. zápas:

New York Islanders – Pittsburgh 4:5 (0:1, 1:2, 3:2)

Branky: 44. a 55. Clutterbuck, 32. Mayfield, 46. Beauvillier – 34. a 47. J. Carter, 3. Letang, 39. Zucker, 57. B. Tanev. Střely na branku: 30:27. Diváci: 6800 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Letang, 2. J. Carter (oba Pittsburgh), 3. Mayfield (New York Islanders). Stav série: 1:2.

Centrální divize – 3. zápas:

Tampa Bay – Florida 5:6 v prodl. (0:2, 5:1, 0:2 – 0:1)

Branky: 22. Cirelli, 26. Colton, 29. Stamkos, 35. B. Point, 39. Killorn – 5. S. Bennett, 8. Gudas, 33. Wennberg, 42. Hörnqvist, 57. Forsling, 66. Lomberg (Gudas). Střely na branku: 31:47. Diváci 9300 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Lomberg, 2. Huberdeau, 3. Gudas (všichni Florida). Stav série 2:1.

Západní divize – 3. zápas:

Minnesota – Vegas 2:5 (2:0, 0:3, 0:2)

Branky: 3. Hartman, 9. J. Eriksson Ek – 29. a 60. Mark Stone, 36. P. Brown, 38. R. Smith, 58. W. Karlsson. Střely na branku: 16:40. Diváci: 4500 (omezený počet) Hvězdy zápasu: 1. Mark Stone, 2. W. Karlsson (oba Vegas), 3. Cam Talbot (Minnesota). Stav série 1:2.