Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Hokej

Hokejista Pastrňák poprvé vyhrál anketu Sportovec roku ČR


Hokejista David Pastrňák se poprvé stal českým Sportovcem roku. Čtyřiadvacetiletý útočník Bostonu získal v 62. ročníku ankety Klubu sportovních novinářů 1253 bodů a o 144 bodů porazil lyžařku a snowboardistku Ester Ledeckou.

Třetí skončila rychlobruslařka Martina Sáblíková. Mezi kolektivy zvítězila díky bronzu na světovém šampionátu smíšená štafeta biatlonistů. Výsledky dnes byly vyhlášeny v Praze.

Zástupce kolektivního sportu se stal vítězem ankety poprvé po 15 letech a od triumfu Jaromíra Jágra v roce 2005. Pastrňák dosud skončil nejlépe vloni třetí a před dvěma lety byl čtvrtý.

Na nejvyšší pozici se letos dostal i díky tomu, že se spolu s Alexandrem Ovečkinem stal nejlepším střelcem základní části NHL, která byla přerušena kvůli pandemii koronaviru. Zároveň si 48 góly a 95 kanadskými body vylepšil osobní maxima.

Sport v letošním roce výrazně ovlivnila koronavirová pandemie, kvůli níž byly odloženy letní olympijské hry i řada světových a evropských šampionátů. Tradice ankety přesto zůstala zachována. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo v improvizovaném režimu a bez diváků.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Hokej