Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Motorismus

Hollywoodská hvězda Fassbender chce do Le Mans. Místo vavřínů zatím ovšem ničí auta


Hollywoodská hvězda Michaela Fassbender si na okruzích plní velký sen. Závodí v rychlých autech a míří na slavnou čtyřiadvacetihodinovku v Le Mans.

43letého Ira znají milovníci filmů z trháků 300: Bitva u Thermopyl, Hanebný pancharti či ze série X-Men. Jenže rodák z německého Heidelbergu, jenž se jako dvouletý s rodinou přestěhoval do Irska, odkud pochází jeho matka, má kromě herectví jeden velký koníček.

„Už předtím, než jsem se stal hercem, byly automobilové závody mým velkým snem. Jako mladík jsem to viděl jasně. Můj táta byl vášnivý řidič a hodně mě naučil,“ řekl Fassbender na začátku letošní sezony, kdy oznámil start v šampionátu European Le Mans Series.

Na kontě měl už několik startů ve Ferrari a loni se stal součástí tréninkového programu Porsche pod názvem „Cesta do Le Mans“.  Ovšem ten největší krok na cestě k účasti ve „velkém“ Le Mans, tedy závodě na 24 hodin, přišel letos.

Ve voze Porsche v barvách stáje Proton Competition absolvuje kompletní sezonu šampionátu European Le Mans Series. Ta vyvrcholí začátkem listopadu čtyřhodinovkou v portugalském Portimau.

Vedle toho se Fassbender jako host zúčastnil jednoho podniku Porsche Supercupu a nechyběl ani v německém Porsche Carrera Cupu.

V závodě národního šampionátu obsadil 21.  místo. V tom slavnějším, jenž se jezdí jako součást víkendů formule 1, už tolik štěstí neměl. V Barceloně ani neproťal startovní čáru, protože se stal obětí velkého karambolu a předčasně skončil.

Karambolu se hvězda stříbrného plátna nevyhnula ani v European Le Mans Series. Poté, co Fassbender dostal s autem smyk na mokrém obrubníku, rozbil Porsche o svodidla a na okruhu Le Castellet byla kvůli němu dokonce vyvěšena červená vlajka. Vůz s číslem 93 byl natolik zdemolovaný, že jeho posádka musela samotný závod předčasně odpískat.

Spolu se zkušeným Rakušanem Richardem Lietzem a Felipem Fernandezem Laserem z Německa dojela „béčková“ posádka stáje Proton Competiton ve své třídě sportovních vozů nejlépe čtvrtá ve Spa-Francorchamps a drží se na průběžném pátém místě.

Není asi náhodou, že Fassbender pilotuje auto týmu, který už řadu let úzce spolupracuje s jinou filmovou a televizní hvězdou. Patrick Dempsey za volantem Porsche připravovaného ve spolupráci právě s Proton Competiton startoval třikrát v Le Mans a v roce 2015 byl dokonce druhý ve své třídě.

Zatímco představitel neurochirurga Dereka Shephera ze seriálu Chirurgové už pověsil helmu na hřebík, Magneto z X-Menů teprve na velké závodnické úspěchy čeká.Zdroj příspěvku

Chci to okomentovat

NAPSAT KOMENTÁŘ

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další příspěvky z rubriky Motorismus