Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Fotbal

Hořký konec snu o Lize mistrů. Slavia v Dánsku vedla, skolila ji opakovaná penalta

Fotbalisté pražské Slavie prohráli v odvetě závěrečného 4. předkola Ligy mistrů na půdě dánského Midtjyllandu po obratu 1:4 a do základní skupiny nepostoupili.

První zápas skončil před týdnem v Edenu bez branek. V Herningu už ve třetí minutě otevřel skóre hostující Peter Olayinka, ale v 65. minutě srovnal Sory Kaba a v 84. minutě otočil stav z opakované penalty Alexander Scholz. V závěru pak ještě skórovali Ogochukwu Onyeka a Anders Dreyer.

Český šampion marně usiloval o třetí postup do základní skupiny Ligy mistrů. Hlavní fázi prestižní soutěže si dosud Slavia zahrála v roce 2007 a vloni, kdy ve 4. předkole vyřadila rumunskou Kluž. Pražané zároveň nedosáhli na prémii 15,25 milionu eur (asi 413 milionů korun) za postup do skupiny Ligy mistrů.

Červenobílí si po vyřazení zahrají na podzim základní skupinu Evropské ligy. Trojici soupeřů jim určí páteční los ve švýcarském Nyonu.

Odvetné zápasy 4. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Mistrovská část:

Salcburk – Maccabi Tel Aviv 3:1 (2:1)

Branky: 16. a 68. Daka, 45.+4 Szoboszlai z pen. – 30. Karzev. První zápas 2:1, postoupil Salcburk.

Nemistrovská část:

PAOK Soluň – Krasnodar 1:2 (0:0)

Branky: 77. Kaddúrí – 73. vlastní Michailidis, 78. Cabella. První zápas 1:2, postoupil Krasnodar.

Fotbalová republika, díl čtvrtý: Výkopná ve Stěžerech | Video: Sport