Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Hokej

Jeho dres visí v Pardubicích i Finsku, válel ještě v 44 letech. Janecký slaví šedesát


Společně s Jiřím Šejbou a Dominikem Haškem koncem 80. let vybojoval s Pardubicemi dva ligové tituly. Poté zažil skvělé desetiletí v nejvyšší finské soutěži, v níž vyhrál hned čtyřikrát s Jokeritem Helsinky.

Jeho dresy s číslem 91 visí na čestném místě v helsinské Hartwall aréně i pardubické ČEZ aréně a toto číslo patří mezi ta, která klub jako symbol úcty vyřadil z užívání. V roce 2017 ho fanoušci Jokeritu Helsinky zvolili nejoblíbenějším hokejistou tohoto klubu.

Usměvavý Janecký si dokázal získat finské i české fanoušky a byl jako hráč velmi populární. V roce 2000 se s velkou slávou vrátil do rodného města, v sezóně 2002/2003 dovedl Pardubice jako kapitán až do finále extraligy. V následujícím roce už byl historicky nejstarším hráčem, který kdy v nejvyšší soutěži pravidelně nastupoval, překonal jej až v roce 2009 Dominik Hašek.

Na mezinárodní scéně získal Janecký s národním týmem celkem čtyřikrát bronz, třikrát z toho na MS a jednou na ZOH v Albertville v roce 1992. V minulosti byl asistentem trenéra v týmu HC Dynamo Pardubice. V jeho sportovních stopách pokračuje syn Otakar Janecký mladší.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Hokej