Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Ostatní sporty

K judu se dostal omylem, o zlato bojoval se zesnulým přítelem. Z Krpálka je třicátník


Bývalá moldavská premiérka a ekonomka Světové banky Maia Sanduová porazila v nedělních prezidentských volbách dosavadního proruského prezidenta Igora Dodona. Po sečtení 99,07 procenta hlasů má Sanduová podporu 57 procent voličů, Dodon za ní zaostává o 14 procentních bodů.

Přestože vítězství Sanduové, první ženy, která se v bývalé sovětské republice ujme prezidentského mandátu, bude oficiálně potvrzeno až po sečtení všech hlasů, před sídlem jejího volebního štábu v centru Kišiněva již vypukly oslavy. Desítky lidí shromážděných před štábem skandovaly „Maia Sanduová prezidentkou“ a také „Země pro mladé“ a budoucí prezidentku zahrnuly květinami. Dodon se k výsledkům voleb zatím nevyjádřil, ale podle agentury AFP vyzval Moldavany ke klidu.

Sanduová porazila Dodona i v prvním kole voleb před dvěma týdny. Osmačtyřicetiletá politička skončila před rokem v čele vlády po pouhých pěti měsících, když neobstála při hlasování o důvěře v parlamentu. Její proevropský blok Acum se tehdy dostal do sporu se socialisty prezidenta Dodona kvůli způsobu, jímž se premiérka snažila bojovat proti korupci.Zdroj příspěvku

Chci to okomentovat

NAPSAT KOMENTÁŘ

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další příspěvky z rubriky Ostatní sporty