Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Ostatní sporty

Kanoista Fuksa má devátý evropský titul, v Poznani jasně ovládl kilometr

Kanoista Martin Fuksa se stal potřetí mistrem Evropy v závodě na 1000 metrů. Na olympijské trati jasně ovládl šampionát v Poznani a získal celkově devátý evropský titul. Vítěze Světového poháru v Szegedu Conrada Scheibnera z Německa porazil o více než 1,4 sekundy. Třetí Rus Kirill Šamšurin ztratil téměř dvě sekundy.

Ve finále se Fuksa od začátku držel silného Němce a společně poodjeli všem soupeřům. V poslední čtvrtině český kanoista nastoupil a nechal Scheibnera daleko za sebou. O jubilejní desátý evropský titul bude usilovat v neděli na své oblíbené pětistovce.

Pro českou výpravu získal Fuksa v Poznani druhou medaili po pátečním bronzu kajakáře Jakuba Zavřela na pětistovce.