Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Fotbal

Kašlu na řeckou civilizaci, já si vás všechny koupím, řval na policisty kapitán ManU


V mezinárodní ostudu se změnila dovolená anglického fotbalisty Harryho Maguirea na řeckém ostrově Mykonos. Kapitán Manchesteru vyfasoval od tamního soudu podmínku na 21 měsíců za napadení policistů, kteří nyní zveřejnili detaily šíleného chování sedmadvacetiletého stopera.

Sedmadvacetiletý Maguire byl v Řecku zatčen minulý týden. Fotbalista se nejprve dostal do konfliktu s jinými turisty, poté podle obvinění nejprve slovně a nakonec i fyzicky napadl také zasahující policisty. Spolu s ním byli zadrženi ještě jeho bratr Joe a další Brit.

Rvačka s turisty, která odstartovala trable Harryho Maguirea v Řecku:

Maguire podle vlastní výpovědi napadl dva muže, kteří předtím v jednom z barů měli zdrogovat jeho mladší sestru. Policisty v civilu si pak nejdražší obránce světa údajně spletl se členy řeckého organizovaného zločinu.

Zasahující důstojník to ovšem odmítl a deníku The Sun popsal chování anglického reprezentanta. Maguire muže zákona napadal nejdříve slovně. „Se** na vás, se** na řeckou policii, se** na Řecko, se** na řeckou civilizaci,“ rozlítil se sedmadvacetiletý stoper.

Na to konto se reprezentanta zastal anglický server Football365. „No jistě. A ještě na ně křičel, že Sokratés byl kretén a Pythagoras věděl úplný ho*** o přeponě pravoúhlého trojúhelníku,“ rýpnul si na svém twitterovém účtu. 

Slovní potyčka se v každém případě zvrhla ve fyzický kontakt, Maguire měl společně s bratrem Joem a kamarádem Chrisem Sharmanem do mužů zákona začít strkat a pokoušet se je nakopnout. 

„Maguire zaútočil na seržanta, odstrčil ho a kopl ho do pravé nohy, což poškozenému způsobilo otok holenní kosti. Třetí obžalovaný (Joe) také zaútočil na výše uvedeného policistu a udeřil ho pěstí do obličeje, čímž mu způsobil lehký otok horního rtu,“ stojí dále v oficiálním prohlášení řecké policie.

Všichni tři muži byli následně převezeni na policejní stanici. Změna prostředí zřejmě zapůsobila na anglického fotbalistu tím způsobem, že od agresivního chování přešel ke strategii vyjednávání. „Jsem kapitán Manchesteru United, můžu vám zaplatit tolik peněz, kolik budete chtít,“ údajně pokřikoval na uniformované muže.

Marně, místo slunění se na jachtě strávil následující dva dny ve vazební cele. Soud mu následně ve zkráceném jednání uložil trest ve výši 21 měsíců a 10 dní za ublížení na zdraví, pokus o uplácení, napadení veřejného činitele.

Maguire se však proti trestu odvolal. „Pokračování soudu nám dá šanci se připravit, posbírat důkazy a přivést svědky. Jsem přesvědčený, že pravda vyjde najevo,“ prohlásil bývalý obránce Sheffieldu, Hullu nebo Leicesteru, ze kterého loni přestoupil za 80 milionů liber do Manchesteru United.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Fotbal