Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Motorismus

Lacko byl v neděli na Hungaroringu druhý, v souboji o titul s Kissem přituhuje


Bez deště se Adamu Lacko druhý den závodu mistrovství Evropy tahač na okruzích na Hungaroringu nepodařilo slavit triumf, přesto jezdec Buggyry zůstává v těsném souboji o titul.

Na Hungaroringu na rozdíl od soboty nepršelo, což mnohem více vyhovovalo Norbertu Kissovi.

Domácí matador vyhrál kvalifikaci a první závod kontrolovat od startu. Lacko se pokusil na Maďara zaútočit hned v první sérii zatáček. Pak se ale raději věnoval tomu, aby svoji pozici udržel před dotírajícím obhájcem titulu Jochenem Hahnem. Tomu poodjel až v posledním kole.

Pilot Buggyry proťal cílovou čáru o dvě vteřiny dříve než Němec, za vítězným Kissem zaostal o 13 vteřin. Mladý Francouz ve službách českého týmu Teo Calvet skončil osmý, Aliyyah Kolocová po defektu nebodovala.

V druhém závodě, kde se na startovním roštu obrací pořadí v top 8 , se Kiss dokázal ze čtvrté řady probít až do čela, druhý byl Hahn.

Lackův progres byl pozvolnější. Po závěrečném dramatickém souboji s Němkou Steffi Halmovou dokončil rodák z Čeladné jízdu těsně pod stupni vítězů. Calvet obsadil šesté místo, Kolocová po třech kolech zamířila do boxů.

Nedělní výsledky rozhodly o tom, že se do čela šampionátu vyšvihl Kiss s 92 body, druhý Lacko na něj ztrácí šest bodů. Třetí se drží veterán Hahn (72).

Podle zredukovaného kalendáře by měl evropský šampionát pokračovat v polovině října v italském Misanu, které je momentálně naplánováno jako finále sezony.

Aktualizujeme…Zdroj příspěvku

Chci to okomentovat

NAPSAT KOMENTÁŘ

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další příspěvky z rubriky Motorismus