Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Motorismus

Lacko v Mostě znovu bojoval o vítězství. Déšť povolil jen jeden závod


Pilot Buggyry Adam Lacko se i v neděli postavil po závodě ME tahačů na okruzích v Mostě na stupně vítězů. V jediné jízdě, která se odjela, obsadil po boji druhé místo.

V první jízdě Lacko potvrdil svoji pověst výborného jezdce na vodě. Ze čtvrtého místa na startovním roštu se brzy prodral na třetí příčku, Když v souboji se Saschou Lenzem o druhé místo dostal po Němcově „bodyčeku“ smyk, byl závod ředitelstvím přerušen.

Mezi tím se doslova roztrhla mračna a hrozilo opakování loňského roku, kdy se na severu Čech v neděli vůbec nerozdávaly body.

„Když pršelo normálně, bylo zbytečné čekat na startu. Měla se jet dvě tři kola pod žlutou vlajkou a pak to pustit. Všichni víme, že tam ty potoky vody tečou. Kdyby se jelo hlavou, nemuselo se zastavovat a závod se mohl dojet,“ nešetřil Lacko kritikou svých soupeřů.

Nakonec jury pustila závodníky na start opakované první jízdy, zatímco ta druhá byla bez náhrady zrušena. Lacko na mokré trati potvrdil své mistrovství a až do posledních metrů bojoval s německým pilotem Lenzem o vítězství. Nakonec závodník Buggyry skončil druhý se ztrátou pěti desetin vteřiny.

Novicka Alliyah Koloc nenavázala na sobotní body, šestnáctiletá závodnice roudnické stáje byla v cíli odmávána na třinácté pozici.

Aktualizujeme…

Fittipaldi testoval kamion Buggyra | Video: Buggyra RacingZdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Motorismus