Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Hokej

Lakatoš rozhodl o výhře Vítkovic v Hradci 3:2 v prodloužení

Hokejisté Vítkovic vyhráli v 28. kole extraligy v Hradci Králové 3:2 v prodloužení a venku uspěli po osmi porážkách za sebou. Celkově to pro ně byl druhá výhra z uplynulých jedenácti utkání, z nichž šesté hráli pod novým trenérem Milošem Holaněm a podruhé uspěli.

Ostravané sice dvakrát ztratili vedení, ale v čase 63:32 rozhodl Dominik Lakatoš. Tým Mountfieldu prohrál doma třetí z posledních čtyř duelů.

Hradec Králové měl v úvodu převahu, ale svůj tlak gólově nevyjádřil a naopak v šesté minutě se radovali hosté. Schleiss po rychlém protiútoku ještě z pravého kruhu Lukeše neprostřelil, ale po objetí branky se dostal k odraženému puku a snadno skóroval. Mountfield měl největší šanci v úvodní části v 19. minutě, kdy se po chybě Ostravanů dostal před Dolejše kapitán Smoleňák, ale neuspěl.

Vítkovice byly blízko zvýšení náskoku ve 27. minutě, ale Ryšavý ztroskotal na Lukešovi. V čase 27:38 se podařilo Východočechům vyrovnat. Od modré čáry překonal Dolejše obránce Nedomlel. Ten pak byl ve 33. minutě prvním vyloučeným hráčem v utkání, ale domácí se ubránili. Sami pak nezužitkovali přesilovou hru při trestu Ryšavého.

V úvodu třetí třetiny při Smoleňákově pobytu na trestné lavici dorážel po Lakatošově střele Krenželok, ale Lukeše nepřekonal. Po vyloučení hostujícího Kaluse a následně i Hrušky, který dostal trest na dvě plus dvě minuty, nevyužili domácí dlouhou početní výhodu včetně 91 sekund v pěti proti třem.

V 52. minutě minutě se prosadil naopak při trestu Filipa Pavlíka z dorážky Krenželok a hosté podruhé v utkání vedli. Východočeši však dokázali odpovědět. V 57. minutě ještě neuspěl Kevin Klíma, ale 50 sekund před koncem třetí části se při power play nadvakrát prosadil Koukal.

V nastavení měl nejdříve šanci domácí Cingel, jenže neuspěl. Vítkovice, které po reprezentační pauze už hrály v pondělí a podlehly v Pardubicích 3:4, se radovaly díky Lakatošově trefě z pravého kruhu.

28. kolo hokejové extraligy:

Mountfield Hradec Králové – HC Vítkovice Ridera 2:3 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 28. Nedomlel (Perret, Koukal), 60. Koukal – 6. Schleiss (P. Trška), 52. L. Krenželok (Lakatoš), 64. Lakatoš (Gewiese, Schleiss). Rozhodčí: Jeřábek, Kika – Lederer, Ganger. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Bez diváků.

Sestavy:

Hradec Králové: Š. Lukeš – Blain, Nedomlel, F. Pavlík, Šalda, Zámorský, Jank, Váchal – Lev, Cingel, Kevin Klíma – Smoleňák, Koukal, Perret – Kelly Klíma, Zachar, J. Sklenář – Pilař, Morong, Síla. Trenér: V. Růžička st.

Vítkovice: Dolejš – R. Polák, Štencel, P. Trška, Gewiese, Koch, L. Kovář – Lakatoš, J. Hruška, Schleiss – L. Krenželok, Marosz, Dej – M. Kalus, Werbik, Mallet – Fridrich, J. Mikyska, Ryšavý. Trenér: Holaň.