Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Motorismus

Lamborghini se řítilo rychlostí 265 km/h, pak přišel nesmlouvaný boj o vítězství


Nejrychlejší pohárový šampionát Evropy, Lamborghini Super Trofeo, pokračoval o víkendu na francouzském okruhu Paul Ricard. Český tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra si v nedělním závodě dojel pro vítězství. Ale bylo to drama na okruhu i poté na ředitelství závodu.

Poslední kolo dramatického nedělního závodu Lamborghini Super Trofeo na okruhu Paul Ricard očima pilota týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra. | Video: Buggyra

Po sobotním druhém místě ve své třídě Pro-Am se duo Bronislav Formánek – Josef Záruba v neděli na francouzské trati opět vydalo do bojů o nejvyšší mety,
Ten byl tentokrát úspěšný, byť v posledním kole Formánek podlehl tlaku Karola Base a pod šachovnicovou vlajkou projel jako druhý ve třídě.

Jenže jak je vidět také na videu (od času 1:40), polský rival předjel Huracán EVO v českých národních barvách dost nešetrně. Navíc to bylo pod žlutými vlajkami a ještě si zkrátil cestu mimo dráhu.

Následný protest se na ředitelství závodu setkal s pochopením, soupeři ze stáje VS Racing dostali vteřinovou penalizaci. I tak malý trest stačil k tomu, aby se tandem Formánek – Záruba posunul na první příčku hodnocení Pro-AM a celkovou sedmou pozici.

„Samozřejmě bych byl raději, kdybychom si to vítězství vychutnali na trati a nezískali ho v kanceláři, ale manévr, který nás o vedení připravil, nepochybně neregulérní byl. Nebýt jej, slavili jsme hned,“ hodnotil manažer týmu Jiří Mičánek junior.

Ještě před závody na trati, která je zapsaná i v kalendáři formule 1, představila italská značka nástupce současného speciálu pro pohárový šampionát – Lamborghini Huracán EVO2.

Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Motorismus