Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Ostatní sporty

Ledecká na medaili z MS nedosáhla. V kombinaci dojela osmá, vyhrála Shiffrinová


Lyžařka Ester Ledecká obsadila osmou pozici v kombinaci na mistrovství světa a po dvou čtvrtých místech v rychlostních závodech se i při svém závěrečném třetím startu v Cortině vešla do elitní desítky.

Zvítězila Američanka Mikaela Shiffrinová, jež startovala na MS v kombinaci poprvé v kariéře, a získala celkově šesté světové zlato.

Pětadvacetiletá Ledecká zajela čtvrtý nejrychlejší čas v úvodním superobřím slalomu a ve své slabší disciplíně slalomu podle očekávání na nejlepší technické závodnice ztratila. Na náročné zledovatělé trati byla místy na hraně vyřazení, ale na rozdíl od favoritek Federicy Brignoneové z Itálie či obhájkyně titulu Wendy Holdenerové ze Švýcarska do cíle dojela.

Shiffrinová zahájila útok na titul třetím místem v super-G a ve slalomu potvrdila svou extratřídu. Druhá skončila stejně jako před dvěma lety v Aare Slovenka Petra Vlhová, která na americkou rivalku ztratila 86 setin sekundy. Bronz brala s odstupem dalších tří setin olympijská vítězka Michelle Gisinová ze Švýcarska. Ledecká za Shiffrinovou zaostala o 4,12 sekundy.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Ostatní sporty