Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Ostatní sporty

Lezec Ondra ovládl i druhý závod Světového poháru v boulderingu


Sportovní lezec Adam Ondra vyhrál i druhý letošní závod Světového poháru v boulderingu. V Salt Lake City navázal osmadvacetiletý olympionik na dubnový triumf v Meiringenu a připsal si ve vrcholném seriálu 21. vítězství. Závod žen vyhrála poprvé v kariéře domácí Natalia Grossmanová.

Ondra jako jediný v šestičlenném finále dosáhl na všech čtyřech cestách na vrchol. S třemi takzvanými topy za ním skončili Francouz Mejdi Schalck a Rakušan Jakob Schubert. Finálovou účast z Meiringenu si vedle Ondry zopakoval také Kokoro Fudžii z Japonska a stejně jako ve Švýcarsku skončil čtvrtý.

Ve Spojených státech Ondra také v kvalifikaci zdolal všechny cesty, podobně jako jiný Japonec Jošijuki Ogata, který na to spotřeboval méně pokusů. V semifinále pak Ondrovi stačily dva topy ze tří, aby postoupil z druhého místa za vítězným Fudžiim. Ve finále český lezec opět vyřešil všechny „problémy“ a jako první muž po čtyřech letech v seriálu dokázal vyhrát druhý závod v boulderingu po sobě.

„Rozhodně jsem to nečekal,“ citoval web světové federace Ondru, který si ale hlavně pochvaloval, že po dlouhé době závodil před diváky, byť v rouškách. V hledišti jich bylo 2500. „Bylo skvělé lézt zase po dvou letech před úžasnou kulisou. Připadalo mi to neskutečné,“ řekl Ondra. Triumf s ohledem na olympijské hry nepřeceňoval. „Snažím se zůstat na zemi, protože co se tlaku týká, tohle je proti olympiádě pořád jako dětská hra. V Tokiu to bude mnohem psychicky náročnější, cesty složitější,“ dodal vítěz.

Ondra obhajuje v boulderingu konečné druhé místo z ročníku 2019, pohárové pořadí ovládl v roce 2010. V minulé sezoně SP se kvůli pandemii koronaviru uskutečnil jen jeden závod v lezení na obtížnost, který brněnský rodák v Brianconu v roli obhájce pohárového prvenství v disciplíně vyhrál. Další díl SP se uskuteční znovu v Utahu za týden, vedle boulderingu bude na programu také lezení na rychlost.

SP v sportovním lezení v Salt Lake City – bouldering:

Muži: 1. Ondra (ČR), 2. Schalck (Fr.), 3. Schubert (Rak.).

Průběžné pořadí SP: 1. Ondra 200, 2. Fudžii (Jap.) 110, 3. Schalck 108.

Ženy: 1. Grossmanová (USA), 2. Bertoneová (Fr.), 3. Raboutouová (USA).

Průběžné pořadí SP: 1. Grossmanová 165, 2. Bertoneová 160, 3. Raboutouová 102.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Ostatní sporty