Sociální sítě

Ostatní sporty

„Mám koronavirus, nenávidím Asiaty.“ Hvězdný Adetokunbo se omlouvá po útoku hackera


Řecký basketbalista Jannis Adetokunbo se stal obětí hackera. Neznámý pachatel získal mimo jiné přístupové údaje k jeho účtům na sociální síti.

Na Twitteru zveřejnil vulgární urážky jiných basketbalistů i rasistické příspěvky, ale třeba také tvrdil, že Adetokunbo se nakazil koronavirem, což dává za vinu lidem z Asie, či že přestupuje z Milwaukee do Golden State.

Nejužitečnější hráč minulé sezony NBA se za vzniklou situaci nejprve omluvil prostřednictvím účtu svého bratra Kostase, který rovněž hraje zámořskou ligu. Křídelní hráč Los Angeles Lakers vysvětlil, že hackeři prolomili hesla do Jannisova twitteru, mobilního telefonu, e-mailu a bankovních účtů. „Omlouvá se za všechno, co se objevilo. Věci, které tenhle hacker řekl, byly naprosto nevhodné a odporné,“ konstatoval Kostas Adetokunbo.

Z Jannisova účtu příspěvky brzy zmizely a basketbalová hvězda se později přihlásila s osobní omluvou zejména směrem hráčům, kteří byli terčem urážek. „Cítím se hrozně. Ty tweety byly naprosto nevhodné a jsem zklamaný a znechucený tím, že někdo může říkat takové hrozné věci,“ napsal Jannis Adetokunbo. Jeho klub Milwaukee Bucks oznámil, že v případu začalo vyšetřování.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Ostatní sporty