Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Hokej

Minsk si hokejovou Ligu mistrů nezahraje, vedení soutěže mu odebralo divokou kartu


Hlavní město plánuje v polovině srpna vypsat mezinárodní architektonickou soutěž na podobu nové filharmonie na Vltavské. Návrh by měl být znám v květnu příštího roku a projekt má být hotov v roce 2025. Novinářům to dnes řekli zástupci vedení Prahy a ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Celkově má budova podle odhadu stát 6,1 miliardy korun, z toho 4,9 miliardy mají tvořit stavební náklady a zbytek náklady na vytvoření projektu. Na financování stavby by se podle představ města měl finančně podílet magistrát, stát i soukromí investoři.

„Zájem soutěžit předběžně potvrdilo 23 zahraničních ateliérů a také celá řada tuzemských. Očekáváme skvělou účast a nadčasové návrhy, které posunou již tak bohatou architekturu Prahy ještě o stupeň výše,“ uvedl pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Zaorálek řekl, že stavba bude obrovským podnětem a pobídkou pro hudební kulturu a hudební život celé země. „Jsme připraveni se podílet na této stavbě, máme připraveno memorandum, a já osobně pokládám tuto věc za nezbytnost,“ řekl.

Porota soutěže bude mít 11 hlasujících členů a zasednou v ní například architekti Josef Pleskot a Michal Sedláček. „Jednáme i s dalšími významnými architekty,“ řekl primátorův náměstek Petr Hlaváček (za TOP 09). Půjde podle něho i o zahraniční jména. V porotě zasednou také zástupci města jako Hřib, Hlaváček, starosta Prahy 7 Jan Čižinský (Praha Sobě) nebo vedoucí projektového týmu filharmonie a architekt Martin Krupauer.

Město dá na takzvané skicovné a odměny pro zapojená studia 18 milionů korun. Celkem má soutěž a první část přípravy projektové dokumentace stát 750 milionů korun, následné fáze pak mají vyjít na dalších 450 milionů korun. Zapojení státu a případných soukromých investorů by mělo nastat až po zahájení stavby, se kterým se počítá v roce 2027. Hotová by podle navrženého harmonogramu měla být v roce 2031.Zdroj příspěvku

Chci to okomentovat

NAPSAT KOMENTÁŘ

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další příspěvky z rubriky Hokej