Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Ostatní sporty

Mistrem světa v šipkách je poprvé Velšan, finále vyhrál Price


Gerwyn Price se jako první Velšan v historii stal mistrem světa v šipkách. Ve finále šampionátu v londýnském Alexandra Palace porazil pětatřicetiletý bývalý ragbista Skota Garyho Andersona 7:3.

Po vítězství nad dvojnásobným šampionem získal Price prémii půl milionu liber (14,7 milionu korun) a 25 kilogramů těžkou trofej Sida Waddella.

Padesátiletý Anderson hrál o titul už popáté, triumf slavil v letech 2015 a 2016. Do finále se probojoval po sobotním vítězství nad Angličanem Davem Chisnallem, který ve čtvrtfinále překvapivě deklasoval 5:0 hlavního favorita Michaela van Gerwena z Nizozemska.

Jenže finálovému duelu vládl třetí nasazený Price, jehož dosavadním maximem na MS byla loňská účast v semifinále. Anderson dokázal vyrovnat na 1:1, ale další čtyři sety ztratil. Nervózní Price pak sice za stavu 6:2 promarnil devět možností zápas ukončit, v desátém setu už ale uspěl. Po sedmi letech díky tomu sesadil Van Gerwena z prvního místa ve světovém žebříčku.

Na mistrovství světa startoval i český šipkař Karel Sedláček, jenž vypadl v 1. kole s Angličanem Ryanem Joycem.Zdroj příspěvku

Chci to okomentovat

NAPSAT KOMENTÁŘ

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další příspěvky z rubriky Ostatní sporty