Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Fotbal

Mladá Boleslav v krizi. Po výprasku na Bohemce podlehla doma Zlínu a je poslední

Zlín vyhrál v Mladé Boleslavi, Karviná v Opavě. Slovácko počtrnácté v řadě nedokázalo porazit Jablonec.

Fotbalisté Mladé Boleslavi prohráli i ve druhém utkání nové prvoligové sezony. Po debaklu 0:4 na hřišti Bohemians 1905 podlehli doma Zlínu 1:3.

„Ševci“ vedli v zápase 2. kola po trefě Petra Buchty, za domácí ještě do přestávky srovnal Alexej Tatajev. Vítězství hostů zařídil po změně stran Youba Dramé, pojistku přidal v závěru z penalty Tomáš Poznar.

Slovácko remizovalo 1:1 s Jabloncem a v součtu s pohárem neporazilo svého soupeře už 14 utkání. Domácí poslala do vedení ve 48. minutě premiérovým gólem v české nejvyšší soutěži letní posila Rigino Cicilia, v 79. minutě ale srovnal z přímého kopu střídající Jan Chramosta.

Vzájemný duel na Slovácku skončil remízou už pošesté za sebou. Oba týmy mají po dvou duelech na kontě čtyři body.

2. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav – Fastav Zlín 1:3 (1:1)

Branky: 32. Tatajev – 18. Buchta, 53. Dramé, 89. Poznar z pen. Rozhodčí: Houdek – Moláček, Vodrážka. ŽK: Fulnek – Conde, Poznar. Diváci: 1195 (limit 5102 osob na stadionu).

M. Boleslav: Mikulec – Jakub Klíma (77. Douděra), Mazuch (58. Ikaunieks), Tatajev, Gabriel – Janošek (46. Škoda), Túlio (85. Kulhánek) – Zahustel, Budínský, Fulnek – Drchal (59. Mašek). Trenér: Weber.

Zlín: Dostál – Simerský, Buchta, Procházka – Fantiš (70. Janetzký), Conde, Jiráček (81. Hlinka), Matejov – Dramé (74. Cedidla), Poznar, Čanturišvili (46. Jawo). Trenér: Páník.

SFC Opava – MFK Karviná 1:2 (0:0)

Branky: 46. Mondek – 60. Papadopulos, 82. Mikuš. Rozhodčí: Zelinka – Paták, Hájek – Machálek (video). ŽK: Texl, Mondek, Pikul – Bartošák. Diváci: 1650 (limit 5102 osob na stadionu).

Opava: Fendrich – Harazim, Žídek, Večerka (59. Rychlý) – Mondek, Řezníček (83. Ščudla), Zavadil, Texl (66. Juřena), Helešic (83. Dedič) – Dordič (66. Pikul), Holík. Trenér: Skácel.

Karviná: Bolek – Ndefe, Šindelář, Twardzik, Bartošák – Mangabeira (60. Santos), Hanousek (52. Mikuš) – Smrž (60. Jursa), Ostrák (89. Herc), Qose (89. Janečka) – Papadopulos. Trenér: Jarábek.

1. FC Slovácko – FK Jablonec 1:1 (0:0)

Branky: 48. Cicilia – 79. Chramosta. Rozhodčí: Pechanec – Horák, Pečenka – Marek (video). ŽK: Cicilia, Reinberk, Daníček, Havlík, Kohút – Hrubý, Holík, Kratochvíl. Diváci: 2000 (limit 5102 osob na stadionu).

Slovácko: Nemrava – Reinberk, Kadlec, Hofmann, Divíšek (56. Kalabiška) – Petržela (81. Kohút), Sadílek (81. Kliment), Daníček (63. Hellebrand), Havlík, Navrátil – Cicilia. Trenér: Svědík.

Jablonec: V. Hrubý – Holík (74. Jovovič), Martinec, Kubista, Podaný (73. Chramosta) – Hübschman, Považanec – Kratochvíl, R. Hrubý (65. Ladra), Zelený – Schranz (83. Jeřábek). Trenér: Rada.