Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Hokej

MS juniorů v hokeji živě: ČR – USA


MS juniorů •

Skupina B •

20:00

USA

Pryč byla nejistota z úvodního utkání. Na ruský tým si čeští hokejisté vždy obvykle více věří a dokáží jim znepříjemnit jejich hokej. Čeští junioři skvěle bránili střední pásmo, navíc si velmi dobře vedli i v tom obranném. Když už něco prošlo na bránu, byl připraven skvělý Lukáš Pařík. Bojovnost, nasazení, oddanost taktice, tato kombinace slavila úspěch. Češi porazili nabitý ruský výběr 2:0 a kromě nečekaných bodů získali i větší dávku sebedůvěry do dalších utkání. Výhru nad odvěkým rivalem mladíci náležitě oslavili.

Před turnajem se očekávalo, že pro český výběr bude klíčový až poslední duel s Rakouskem, kde se mělo rozhodnout o postupujícím ze čtvrtého místa. Napovídal tomu i první duel, který český tým nezvládl a podlehl vysoko 1:7 Švédům. Přitom skoro půl zápasu dokázali mladí hokejisté favoritovi konkurovat, poté ale odešli psychicky i herně. Proto se nic neočekávalo od Čechů ani před duelem s Ruskem. Změna v bráně, kdy Pařík nahradil Malíka, a zjevně i v hlavě ale udělaly zázraky. Český tým totiž porazil favorizovanou sbornou 2:0.

Hokejové mistrovství světa do dvaceti let pokračuje. Většina týmů má odehrané dvě utkání, jsou tedy v polovině základní skupiny. Nejinak je na tom i český tým pod vedením kouče Mlejnka. Ten čeká hned třetí z favoritů v řadě. Po utkáních se Švédskem a Ruskem nastoupí čeští junioři proti zámořským esům z USA. A i když jsou stále velkými outsidery, šance se jim nyní dávají o něco větší než před turnajem. Oba celky totiž mají na kontě jednu výhru a jednu porážku. Češi jsou navíc povzbuzeni velkou výhrou s Ruskem. Američané budou spoléhat na svou individuální kvalitu a sehranost opor. Čeká nás určitě velká bitva.

Dobrý večer, vítejte u online přenosu z utkání hokejového mistrovství světa hráčů do 20 let mezi Českem a USA. Zápas začíná ve 20:00. Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Hokej