Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Motorismus

Na Sardinii opět triumfoval Sordo, Prokop si do Itálie přijel pro rekord


Dani Sordo v Hyundai vyhrál Italskou rallye, která v neděli na Sardinii vyvrcholila závěrečnými čtyřmi rychlostními zkouškami. V čele šampionátu se drží Elfyn Evans s Toyotou.

Španěl při svém letošním druhém startu porazil o pouhých pět vteřin týmového kolegu Thierry Neuvilla, který na poslední chvíli přeskočil Sébastiena Ogiera s Toyotou. Sordo zopakoval loňský italský triumf a vyhrál třetí soutěž MS v kariéře

V celkovém pořadí si drží vedení Evans, jemuž patřila konečná čtvrtá pozice.

Tovární pilot Toyoty získal 111 bodů, Ogier za ním zaostává o 14 bodů. Na třetí místo poskočil Neuville (87), jenž se dostal před obhájce titulu Otta Tänaka (83, Hyundai).

Podle aktuálního kalendáře světového šampionátu chybějí do konce poslední dvě soutěže – v Belgii a opět v Itálii, tentokrát s centrem na autodromu v Monze. K mání tedy bude ještě 60 bodů.

Na svoji oblíbenou soutěž se pro letošní jediný start v mistrovství světa vydal Martin Prokop. Čtrnáctou účastí na Italské rallye vytvořil nový historický rekord seriálu. Ještě nikdy jeden pilot neabsolvoval tolikrát jeden konkretní podnik, jako jel Prokop na Sardinii.

Protože startuje s Fordem Fiesta WRC starší generace, na trať závěrečné Power Stage vyrazil až po lídrech soutěže.

Aktualizujeme…Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Motorismus