Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Ostatní sporty

Nebezpečné bidony. Cyklisty ohrožují lahve s vodou, po pádu odstoupil další jezdec


Pouhý den po pondělním děsivém pádu hvězdného Gerainta Thomase přes odhozený bidon postihl karambol způsobený lahví vody na Giru d’Italia dalšího jezdce. Také Pieter Weening už v soutěži nepokračuje.

K nehodě došlo při úterní etapě. Devětatřicetiletý nizozemský cyklista přebíral v občerstvovací zóně bidon od člena podpůrného týmu. Ztratil však stabilitu, přes jinou lahev, ležící na silnici, šel k zemi a tvrdě spadl na hlavu, navíc srazil i dalšího závodníka.

Weeningův karambol:

Etapu ještě jezdec týmu Trek-Segafredo dokončil, během středečního pokračování ho však šéfové jeho stáje ze soutěže stáhli poté, co si Weening stěžoval na závratě.

Podle Weeninga, jenž mě být klíčovým domestikem jednoho z favoritů závodu Vincenza Nibaliho, může za narůstající počet pádů způsobených bidony jejich nový design se šroubovacím uzávěrem.

„Když se teď skutálí do cesty pelotonu, skutečně ohrožují životy. Přejet plnou lahev, to je jako přejet cihlu,“ postěžoval si Weening.

Předloňský vítěz Tour de France Thomas, lídr hvězdné formace Ineos Grenadiers a původně rovněž jeden z favoritů na celkové vítězství Gira, najel v pondělí ve vysoké rychlosti na odhozený bidon v neutrální zóně ještě před ostrým startem etapy. Při pádu utrpěl zlomeninu pánve.

Etapu s cílem na sopce Etně sice dokončil, ale se ztrátou více než dvanácti minut na vítěze. Poté, co vyšetření odhalilo frakturu, už do pokračování nenastoupil.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Ostatní sporty