Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Hokej

Nechceme vás deset let vidět. Hokejová Nitra zuří, Vídeň prý „lovila“ jejich hráče


Hokejová Nitra předčasně ukončila přípravný zápas s Vídeň Capitals. Kvůli údajně příliš hrubé hře soupeře.

„Nebudeme se účastnit úmyslného lovu na naše nejmladší hráče. Dokud se hrál hokej, nebylo co řešit. S klubem Vídeň Capitals se nejbližších deset let určitě neutkáme,“ oznámila v neděli večer na svém oficiálním facebookovém účtu hokejová Nitra. 

O co šlo? Přípravný duel, který se hrál v Nitře, se podle domácích v průběhu zápasu zvrhl v hon na hráče slovenského týmu. Rozhodčí sice tvrdou hru Rakušanů trestali a Nitra skórovala v přesilovkách, ale nevybíravé zákroky se dál množily.

Když pak přišla v závěru druhé třetiny (za stavu 5:1 pro Nitru) ostrá bitka, rozhodlo se vedení klubu stáhnout své hráče z ledu. 

„Zákroky, kterými se prezentovali hráče soupeře, byli daleko za hranou zdravého rozumu. S hokejem to nemělo nic společného. Nemělo smysl nechat naše hráče, kteří chtěli hrát hokej, pokračovat v zápase,“ vysvětlila Nitra na Facebooku. 

Soupeři z Rakouska, kteří zápas pojali jako generálku na v pátek startující ligu, pochopitelně celou věc neviděli tak jednoznačně a z vyhecování zápasu vinili spíše rozhodčí než své hráče. 

„Předsevzali jsme si, že poslední zápas před startem ligy budeme hrát tvrdě, ale samozřejmě férově. Bohužel ale rozhodčí neměli svůj den, a tak bylo na ledě horko,“ prohlásil pro oficiální web Capitals trenér Dave Barr. 

Záznam zápasu si můžete prohlédnout zde:

Video: SportZdroj příspěvku

Chci to okomentovat

NAPSAT KOMENTÁŘ

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další příspěvky z rubriky Hokej