Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Hokej

Nejdřív trápení, potom demolice. Hokejisté porazili Rakousko 7:2


Čeští hokejisté porazili v utkání Euro Hockey Challenge Rakousko vysoko i v domácí odvetě. V Jindřichově Hradci dvakrát ztráceli, nakonec ale zvítězili 7:2 a navázali na čtvrteční výhru 5:0 ve Vídni.

Vítězný gól týmu se sedmi debutanty v sestavě vstřelil ve 48. minutě v přesilovce útočník Filip Suchý, který se prosadil i v minulém utkání.

První start v dresu reprezentačního A-týmu si připsali brankáři Dominik Frodl a Milan Klouček, obránci Vojtěch Budík s Liborem Zábranským i útočníci Jiří Černoch, Jan Hladonik a Karel Plášek. Plášek dokonce premiéru ozdobil gólem, když odpověděl na první ze dvou branek Benjamina Baumgartnera.

Podruhé vyrovnával rovněž prvním reprezentačním gólem Jan Dufek. Dvě asistence zaznamenal obránce Radim Šalda. Suchý v závěru nahrál v oslabení na branku Petru Kodýtkovi, který také slavil první vstřelený gól v národním mužstvu. Rozdíl ve skóre pak zvýraznili ještě Jakub Flek a dalšími premiérovými góly Šimon Stránský a Luboš Horký.

ČR – Rakousko 7:2 (1:1, 1:1, 5:0)

Branky a nahrávky: 20. Plášek (Zachar, Šalda), 36. Dufek (L. Horký, Šalda), 48. F. Suchý (Blümel, Ščotka), 56. Kodýtek (F. Suchý), 59. Flek (Pour, Kodýtek), 60. Š. Stránský (Dufek), 60. L. Horký – 2. Baumgartner (Harnisch, Zündel), 31. Baumgartner (Harnisch, Schneider). Rozhodčí: Pešina, Pražák – Jindra, Zíka (všichni ČR). Vyloučení: 3:8. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Bez diváků.

ČR: Frodl (30. Klouček) – Mašín, Ščotka, Gazda, Budík, Zábranský, Šalda, Galvas – Flek, Kodýtek, Pour – Blümel, F. Suchý, L. Horký – Dufek, Černoch, O. Beránek – Zachar, Hladonik, Plášek – Š. Stránský. Trenéři: Filip Pešán, Martin Straka a Jaroslav Špaček.

Rakousko: Schmidt – D. Maier, N. Brunner, Zündel, Hackl, Jakubitzka, Kirchschläger, Kragl, Schnetzer – Ulmer, Rauchenwald, Spannring – Schneider, Baumgartner, Harnisch – M. Huber, Nissner, M. Richter – Schwinger, Kainz. Trenéři: Roger Bader, Philipp Lukas a Markus Peintner.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Hokej