Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Motorismus

Nejlepší kvalifikace na body nestačila, Salač skončil v Mugellu na 21. pozici


Filip Salač obsadil 21. místo v nedělní Velké ceně San Marina silničních motocyklů třídy Moto3. Nenavázal tak letošní nejlepší kvalifikační pozici ani na body z předchozí GP Štýrska.

Český jezdec po startu z desáté pozice, což byl jeho letošní nejlepší kvalifikační výsledek, ztratil a vypadl dokonce z top 15.

Hned v prvních stovkách metrů  došlo k první hromadné nehodě, při níž šli k zemi hned tři aspiranti na vítězství.

Salač se sice snažil probít kupředu, ale stále se pohyboval kolem osmnácté příčky. Jezdec v sedle Hondy měl sice slušné tempo, ale ve skupině se mu nedařilo předjíždět. Naopak se deset kol před cílem ocitl až ve třetí desítce. V té také Grand Prix dokončil, v cíli byl klasifikován jednadvacátý,

Pro první letošní triumf si dojel Brit John McPhee před dvojicí Japonců Ai Ogura a Tacuki Suzuki. Protože letos podruhé spadl lídr seriálu Alberto Arenas, Ogura se za něj dotáhl na rozdíl pouhých pěti bodů. Průběžně třetí McPhee zaostává o 14 bodů.

V závodě Světového poháru eklektických motorek MotoE Jakub Kornfeil dojel šestnáctý. Nedosáhl tak na druhou letošní bodovanou pozici a zůstal v průběžném pořadí se čtyřmi body osmnáctý.

Aktualizujeme…

Velká cena San Marina, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Misanu (Itálie):

11:00 Moto3,

12:20 Moto2,

14:00 MotoGP

Světový pohár MotoE: 1. Ferrari (It.) 12:14,331, 2. Simeon (Šp.) -0,213, 3. Aegerter (Švýc.) -0,372, …16. Kornfeil (ČR) -11,795.Zdroj příspěvku

Chci to okomentovat

NAPSAT KOMENTÁŘ

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další příspěvky z rubriky Motorismus