Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Motorismus

Německá závodnice měla z pekla štěstí. Elektrické SUV otočila několikrát přes střechu


Jedna z nejúspěšnějších německých závodnic Claudia Hürtgenová si ze sobotní kvalifikace na vůbec první závod elektrických SUV pod názvem Extreme E odnáší velký šok po divoké havárii, při níž svůj speciál několikrát otočila přes střechu.

Havárie Claudie Hürtgenové v kvalifikaci Extreme E v Saúdské Arábii. | Video: Extreme E

Saúdská Arábie po Rallye Dakar a formuli E hostí další významný motoristický podnik. Pro šampionát elektrických SUV Extreme E je závod pod názvem Desert X-Prix dokonce historickou premiérou.

Za volantem se střídá smíšená posádka a právě ženská část dua týmu Abt Cupra absolvovala neplánovaný let vzduchem. 49letá Claudia Hürtgenová vůz Odyssey 21 „nakopla“ o kámen a pak už jen doufala, že z kutálejícího se auta vyvázne bez zranění.

To se naštěstí stalo a Němka si ze série kotrmelců odnesla jen šok. „Byla jsem příliš rychlá na to, abych auto v této situaci zvládla. V duchu jsem si jen řekla jen ‚A sakra!‘. Problém byl, že mi nefungovalo rádio, takže jsem nemohla ohlásit týmu, že jsem v pořádku,“ popsala Hürtgenová kritický moment.

Extreme E je nová elektrifikovaná terénní série. V identických vozech SUV nastupují posádky devíti týmů. Svoji stáj mají v šampionátu mistři světa F1 Lewis Hamilton a Nico Rosberg. Další šampion, Jenson Button, za své barvy dokonce závodí.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Motorismus