Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Hokej

Nezastavitelný Jágr. Po dlouhé pauze se blýskl asistencí, návratem zaujal i v zámoří


Když před třemi týdny navštívil Omsk, kde oslavil 70. výročí Avangardu a dohodl spolupráci s Kladnem, na start v ostrém klání se příliš netvářil. Nejdřív chtěl cítit formu.

Jenže Rytíře trápí marodka, a tak jejich hvězdný majitel přispěchal na pomoc. Dva měsíce před 49. narozeninami tak oficiální rozjel další sezonu.

S tím přišel další záchvěv Jágrmánie. Zpráva dorazila do zahraničí už před úvodním buly. O velkém návratu psala například kanadská stanice TSN.

Jágr si nicméně neukousl příliš velké sousto. Odstartoval ve čtvrté formaci vedle mladíků Matyáše Filipa a Tomáše Gumana, kterým je dohromady 43 let, tedy méně než samotnému Jágrovi.

Legendární křídelník svůj návrat urychlil i proto, že Rytíři potřebují ve zkrácené základní části vyválčit co nejlepší pozici pro play off. Postupuje sice dvanáct celků, ale jen první čtyři mají jistotu čtvrtfinále. A právě kolem čtvrté příčky se Kladno pohybuje.

Jágr odehrál první zápas od března, kdy v závěrečném kole extraligy bojoval o udržení proti Litvínovu v přímém souboji ohrožených klubů. Rytíři padli 2:5, a tak po ročním představení mezi elitou opět zamířili do nižší soutěže.

Dohrávka 8. kola první hokejové ligy:

Kladno – Jihlava 7:5 (1:2, 2:1, 4:2)

Branky: 20. Plekanec, 32. Melka, 34. Kubík, 44. M. Filip, 45. Hlava, 48. Frye, 56. Zacharčuk – 2. Lichanec, 7. F. Eliáš, 22. Mácha, 54. Juda, 60. Fronk. Rozhodčí: Zubzanda, Micka – Flegl, Horažďovský. Vyloučení: 9:6. Využití: 1:1. V oslabení: 2:1. Bez diváků.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Hokej