Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Motorismus

Noční pohroma. Téměř celé zázemí argentinského okruhu hostícího MotoGP lehlo popelem


Po nuceném odložení závodu MS silničních motocyklů kvůli covidové situaci potkala pořadatele Velké ceny Argentiny v noci na sobotu další rána. Téměř celé zázemí okruhu v Termas de Río Hondo zničil mohutný požár.

První zprávy o ohni dostali hasiči v pátek kolem 23. hodiny. Záhy do areálu autodromu dorazily jednotky z Termas de Río Hondo i širokého okolí.

Záchranné složky sice po několika hodinách požár udolaly, ale následky jsou devastující. Shořelo téměř celé zázemí trati celkově zrenovované před sedmi lety. Požár zničil depo, tiskové středisko i VIP lože. Štěstím v neštěstí byl fakt, že nebyl nikdo zraněn. Po příčinách pohromy nyní pátrá argentinská policie.

„Noční požár bohužel zničil celou budovu boxů. Zdevastovaný sektor zahrnoval také tiskové středisko, prosty ředitelství závodu a VIP lóže,“ uvedlo vedení okruhu v tiskové zprávě, v níž ale byly i dobré zprávy: „Muzeum Juana Manuela Fangia, řídící věž ani prostory zdravotníků nebyly zasaženy, Odteď budeme dělat všechno pro to, abychom zorganizovali všechny chystané závody včetně závodu mistrovství světa plánovaného na listopad.“

Podle původního kalendáře měl světový šampionát na Autódromo Termas de Río Hondo zavítat už 11. dubna. Jenže původně plánovaný druhý díl seriálu byl kvůli celosvětové koronavirové pandemii – podobně jako závod v americkém Austinu – přesunut na zatím přesně neurčený termín v samém závěru sezony.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Motorismus