Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Hokej

Obránce Šustr a útočník Blümel doplnili českou soupisku na MS


Obránce Andrej Šustr a útočník Matěj Blümel byli dnes dopsáni na soupisku českých hokejistů na mistrovství světa v Rize. Podle asistenta trenéra Jaroslava Špačka se oba hned zařadí do sestavy ve večerním utkání se Švýcarskem (19:15).

V brance se představí stejně jako v pátečním úvodním duelu s Ruskem (3:4) Šimon Hrubec. „Doskočí do sestavy i (obránce Lukáš) Klok a celý útok Lenc, Špaček, Stránský,“ řekl Špaček v on-line rozhovoru s novináři.

Vedle Šustra, Kloka a Blümela si prožijí první start na MS v Rize Radan Lenc a Matěj Stránský. Michael Špaček v duelu se sbornou nechyběl.

Přesné složení sestavy zatím Špaček neprozradil. Jisté je, že gólman Roman Will bude sledovat duel se Švýcary stejně jako v pátek ze střídačky a opět bude chytat jednička Hrubec. „Věříme mu a věříme, že nás dovede dneska k vítězství,“ doplnil Špaček.

V kádru kouče Filipa Pešána je sedmadvacet hráčů, volné zůstává poslední místo. Nezapsaný z nominovaných hokejistů pro turnaj v Lotyšsku už je jen třetí brankář Petr Kváča z Liberce.

Ve čtvrtek zařadil Pešán s asistenty Martinem Strakou a Špačkem pětadvacet svěřenců. Teď mají na soupisce už dva brankáře, devět obránců a šestnáct útočníků.

Třicetiletý Šustr z Kunlunu z KHL si zahraje poprvé na mistrovství světa, ale už reprezentoval na Světovém poháru v roce 2016 v Torontu. O deset let mladší benjamínek Blümel z Pardubic se dočkal premiérové účasti na velké mezinárodní akci.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Hokej