Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Hokej

Od hokejových Pirátů se odvrhlo i město. Chomutov už miliony na hokej dávat nebude


Chomutovští zastupitelé dnes schválili vypovězení memoranda o podpoře vrcholového sportu vůči hokejovému klubu Piráti Chomutov.

Město ročně přispívalo osmi klubům 16 milionů ročně, akciová společnost Piráti Chomutov je ale v insolvenčním řízení, dluží miliony. Loni klub sestoupil z extraligy, ve druhé nejvyšší soutěži se mu pak sice dařilo, ale před novou sezonou se kvůli ekonomickým problémům přihlásil jen do krajské ligy. Nedávno klub propustil všechny hráče starší 22 let.

V hokejovém klubu vedle sebe fungují dva subjekty, a to zapsaný spolek a akciová společnost. Spolek má na starosti menší děti, akciová společnost pak soutěž dospělých a akademii. Po dlouholetých majitelích, rodině Veverkových, klub loni převzala skupina sedmi podnikatelů, která se nadále potýkala s dluhy z minulosti.

Primátor Marek Hrabáč (ANO) byl na minulém zasedání pověřen jednáním s vedením spolku o vytvoření místa v orgánech klubu pro zástupce města, který bude moci nahlížet do účetnictví a kontrolovat hospodaření. Primátor dnes uvedl, že se bude zástupce schvalovat na příštím zasedání.

Zastupitelé rovněž schválili, že ostatním sedmi sportovním klubům budou přispívat v letech 2021 a 2024 až deset milionů korun ročně, což prosadil opoziční zastupitel Vlastimil Polívka (PRO Chomutov). V původním návrhu chtělo město sportovce podporovat deseti miliony ročně.Zdroj příspěvku

Chci to okomentovat

NAPSAT KOMENTÁŘ

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další příspěvky z rubriky Hokej