Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Ostatní sporty

Olympijská šampionka vyhořela. Kvůli covidovým problémům s čichem dým vůbec necítila


Olympijská šampionka v moderní gymnastice Darja Škurichinová doplatila na ztrátu čichu, kterou jí způsobila nákaza covidem-19. Požáru ve svém bytě v Nižném Novgorodě si všimla až ve chvíli, kdy se všude začaly šířit plameny a dým. A to už bylo pozdě.

Příčinou ohně v bytě bývalé ruské gymnastky se patrně stala svíčka, kterou si u příležitosti pravoslavných Vánoc Škurichinová zapálila v obýváku. A pak odešla do kuchyně, což sama označila za „velice hloupé“. 

Mezitím totiž kočka, se kterou žije, svíčku převrhla a bytem se začal šířit požár. Ale Škurichinová, která se stále potýká s následky nákazy covidem-19 včetně problémů s čichem, si ho všimla až ve chvíli, kdy bylo pozdě. 

„Nedlouho poté, co jsem zapálila svíčku, jsem si všimla, že se po kuchyňském stropě line kouř. Nic jsem necítila, stále trpím následky nákazy covidem-19“ uvedla na svých sociálních sítích někdejší šampionka z Pekingu. 

V té chvíli ji nezbylo než z bytu utéci a pouze přihlížet, jak se hasiči, které zavolali sousedi, snaží situaci zachránit. Byt ale nakonec totálně vyhořel. 

„Vím, že jsem způsobila nebezpečnou situaci a můžu za to jen já. Bylo to hrozné, ale jsem především ráda, že se nikomu nic nestalo,“ říká Škurichinová. „Snad se lidé z mé chyby poučí, že nechávat otevřený oheň bez dozoru je velmi nebezpečné.“ 

Ztráta čichu podle vědců postihuje zhruba 40-85 procent lidí, kteří se nakazí koronavirem covid-19, přičemž obvykle vymizí zhruba do deseti dnů. V některých případech ale mohou problémy přetrvávat i mnohem delší dobu. Zdroj příspěvku

Chci to okomentovat

NAPSAT KOMENTÁŘ

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další příspěvky z rubriky Ostatní sporty