Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Hokej

Parádní Vránův debut. Premiéru v dresu Detroitu vyšperkoval vítězným gólem

Detroit rozhodl ve druhé třetině, v níž otočil skóre v rozmezí 25. až 32. minuty na 3:1. Vrána, jehož Red Wings získali před uzávěrkou přestupů z Washingtonu, dal druhý gól týmu z úniku. Český útočník se dostal do sóla poté, kdy naskočil na led z trestné lavice, a rychlý protiútok zakončil střelou švihem nad vyrážečku Kevina Lankinena.

Vránova první trefa za Detroit:

Ocenění pro druhou hvězdu zápasu získal i Jakub Voráček, který pomohl Philadelphii brankou k vítězství 2:1 po nájezdech v Pittsburghu. Český forvard vyrovnal na začátku třetí třetiny střelou z mezikruží mezi betony Tristana Jarryho.

Pittsburgh vedl i v rozstřelu, ale skóre otočili Claude Giroux i Sean Couturier, zatímco Carter Hart zneškodnil zbývající dva nájezdy domácích. V sestavě poražených scházel Radim Zohorna.

Boston i díky dvěma přihrávkám Davida Pastrňáka a jedné asistenci Davida Krejčího porazil New York Islanders 4:1. Krejčí připravil v přesilové hře gól Craigu Smithovi, který střelou bez přípravy zvýšil na 2:0.

Islanders snížili, ale Boston ve třetí třetině po přihrávkách Pastrňáka zpečetil výhru. Český útočník si první bod připsal za přihrávku, z níž skóroval z úniku Taylor Hall. Ve druhém případě posunul při powerplay puk Bradu Marchandovi, který střelou do prázdné branky stanovil konečné skóre.

Petr Mrázek pustil jeden gól z dvaceti střel a dovedl Carolinu k výhře 4:1 nad Nashvillem. U jedné branky asistoval Martin Nečas.

Gólman Washington Vítek Vaněček inkasoval čtyřikrát z 21 střel a byl v utkání s Buffalem ve 34. minutě za stavu 2:4 střídán. Capitals s nejhorším týmem soutěže prohráli 2:5.

Naopak z pozice náhradního gólmana zasáhl do hry David Rittich, který se do branky Toronta dostal už ve čtrnácté minutě za stavu 1:3. Český gólman nestačil jen na jednu z 16 střel, ale Maple Leafs, kteří hráli bez zraněného nejlepšího střelce soutěže Austona Matthewse, podlehli Winnipegu 2:5.

Výsledky NHL:

Detroit – Chicago 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)

Branky: 25. a 32. Stecher, 29. Vrána, 59. Rasmussen – 15. Keith. Střely na branku: 28:25. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Stecher, 2. Vrána, 3. Greiss (všichni Detroit).

Boston – NY Islanders 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Branky: 2. a 59. Marchand (na druhou Pastrňák), 18. C. Smith (Krejčí), 42. Hall (Pastrňák) – 23. Zajac. Střely na branku: 45:23. Diváci: 2191 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. T. Rask, 3. Hall (všichni Boston).

NY Rangers – New Jersey 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)

Branky: 12. a 33. Panarin, 1. Trouba, 7. Lindgren. Střely na branku: 33:16. Diváci: 1688 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Panarin, 2. Šesťorkin, 3. Blackwell (všichni Rangers).

Washington – Buffalo 2:5 (1:1, 1:3, 0:1)

Branky: 20. Orlov, 30. Mantha – 19. S. Reinhart, 22. Olofsson, 26. Mittelstadt, 34. Bjork, 60. Tage Thompson. Střely na branku: 29:30. Vaněček odchytal za Washington 33:23 minuty, inkasoval čtyři góly z 21 střel a úspěšnost zásahů měl 80,95 procenta. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Bäckström (Washington), 2. Bjork, 3. Cozens (oba Buffalo).

Carolina – Nashville 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Branky: 19. Foegele, 21. A. Svečnikov, 26. Trocheck (Nečas), 58. Aho – 50. Haula. Střely na branku: 29:20. Mrázek odchytal za Carolinu celý zápasy, inkasoval jeden gól z 20 střel a úspěšnost zásahů měl 95 procent. Diváci: 4987 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Trocheck, 2. A. Svečnikov, 3. Foegele (všichni Carolina).

Tampa Bay – Florida 3:2 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 – 1:0)

Branky: 34. Killorn, 50. Colton, 61. Hedman – 16. Hörnqvist, 48. Duclair. Střely na branku: 19:38. Diváci: 3800 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij (Tampa Bay), 2. Barkov (Florida), 3. Hedman (Tampa Bay).

Pittsburgh – Philadelphia 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0)

Branky: 26. Crosby – 42. Voráček, rozhodující sam. nájezd Couturier. Střely na branku: 32:27. Diváci: 4672 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Hart, 2. Voráček (oba Philadelphia), 3. Crosby (Pittsburgh).

Toronto – Winnipeg 2:5 (1:3, 1:0, 0:2)

Branky: 4. Galchenyuk, 27. Tavares – 11. a 46. Ehlers, 12. a 60. Connor, 14. Scheifele. Střely na branku: 33:24. Rittich odchytal za Toronto 44:45 minuty, inkasoval jeden gól z 16 střel a úspěšnost zásahů měl 93,75 procenta. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Ehlers, 2. Scheifele, 3. Connor (všichni Winnipeg).

Dallas – Columbus 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Branky: 37. a 49. Gurjanov, 39. Heiskanen, 56. Pavelski – 8. Roslovic. Střely na branku: 31:18. Diváci: 4201 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Gurjanov, 2. Heiskanen, 3. Jamie Benn (všichni Dallas).

2. Vegas 42 29 2 11 138:96 60
3. Minnesota 41 25 3 13 124:111 53
4. St. Louis 42 19 6 17 122:132 44
5. Arizona 44 19 5 20 118:139 43
6. San Jose 42 18 4 20 114:141 40
7. Los Angeles 42 16 6 20 114:127 38
8. Anaheim 44 14 7 23 101:138 35