Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Motorismus

Po šesti letech je šampionem superbiků někdo jiný než Rea, triumfoval Turek

Britský jezdec Jonathan Rea po šesti letech opustil trůn pro mistra světa v závodech superbiků. Novým šampionem se stal Turek Toprak Razgatlioglu, který v závěrečných závodech v Indonésii udržel náskok na prvním místě celkového pořadí. Český motocyklista Oliver König při debutu v šampionátu první závod nedojel, do druhé jízdy kvůli zranění nenastoupil.

Pětadvacetiletý Razgatlioglu si titul zajistil už v prvním závodu, kdy dojel za Reou druhý. Rea pak vyhrál i druhou jízdu, v konečné klasifikaci MS však na tureckého soupeře ztratil 13 bodů.

Kvůli hustému dešti s hromobitím se na okruhu Mandalika v sobotu nezávodilo. Devatenáctiletý König v kvalifikaci uzavřel osmnáctičlenné pole s odstupem šesti desetin sekundy na předposledního jezdce.

Závod pak pro něj po nadějném startu a posunu na bodované pozice skončil už v druhém kole, kdy v zatáčce upadl. Do druhého závodu nenastoupil.

Z nedělního programu vypadl sprint, jenž tradičně předchází druhému klasickému závodu. Závěrečnou jízdu rozhodčí kvůli mokré trati zkrátili z 21 na 12 kol.

Závěrečný závod mistrovství světa superbiků v Mandalice (Indonésie):

První závod: 1. Rea (Brit./Kawasaki) 32:12,219, 2. Razgatlioglu (Tur./Yamaha) -0,670, 3. Redding (Brit./Ducati) -2,155, …König (ČR/Kawasaki) nedokončil.

Druhý závod: 1. Rea 20:53,598, 2. Redding -0,283, 3. Van der Mark (Niz./BMW) -7,437.

Konečné pořadí MS (po 13 závodech): 1. Razgatlioglu 564, 2. Rea 551, 3. Redding 501.