Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Ostatní sporty

Podívejte se na snímky z úvodu 84. golfového Masters, kde se bojuje o zelené sako pro vítěze


Terčem střelby se ve čtvrtek brzy ráno stála ambasáda Saúdské Arábie v nizozemském Haagu. Nikdo nebyl zraněn. Nizozemská policie již zadržela podezřelého, jeho motiv je zatím nejasný, informovala agentura Reuters.

Výstřely u ambasády padly před 06:00 SEČ. Vzápětí byla podle policejního mluvčího Stevena van Santena přivolána policie, která před budovou našla nábojnice. Místní média zveřejnila snímky prostřílených oken a uvedla, že na budovu kdosi vypálil asi 20 střel. Vpodvečer policisté oznámili, že v souvislosti se střelbou zadrželi 40letého muže ve městě Zoetermeer, které leží nedaleko Haagu. Bližší informace o podezřelém ale nesdělili. Policie dál hledá i případné svědky incidentu.

Incident se odehrál den poté, co se terčem bombového útoku v saúdskoarabské Džiddě stali účastníci pietní akce k uctění památky obětí první světové války. Zraněni byli čtyři lidé.

K útoku v Džiddě se přihlásil Islámský stát. V prohlášení zveřejněném prostřednictvím komunikační služby Telegram skupina uvedla, že jejím „vojákům“ se podařilo na hřbitově skrýt bombu, která vybuchla, když se tam sešlo několik zástupců zemí „vedoucích křižáckou válku“. Pietní akci uspořádala Francie a zúčastnilo se jí několik diplomatických delegací, česká však mezi nimi nebyla. Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Ostatní sporty