Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Hokej

Profesionální sport by se už v ČR kvůli covidu neměl zastavovat


Profesionální sportovní soutěže by se už kvůli koronaviru v Česku zastavovat neměly.

Vyplývá to ze souboru odstupňovaných opatření, které na dnešní tiskové konferenci zveřejnil ministr zdravotnictví Jan Blatný. I v nejvyšším stupni rizika zůstávají zachovány profesionální soutěže, ale ve zvláštním režimu. Ochozy by se ale měly zaplňovat výrazně později a jen skromně. I ta nejmírnější opatření počítají s omezením na maximálně 1000 lidí venku a 500 uvnitř.

Dnes představený systém pro uvolňování nebo zpřísňování opatření označovaný názvem PES vychází z rizikového skóre rozděleného do pěti stupňů. To se vypočítává podle výskytu nových případů na 100.000 obyvatel za posledních 14 dní, výskytu nákazy mezi seniory, reprodukčního čísla a podílu pozitivních testů v jejich celkovém počtu.

Ani v nejhorší situaci by už neměly být znovu zastaveny profesionální soutěže, jak se tomu stalo letos od 12. října. Nehrálo se měsíc, než vláda 2. listopadu povolila obnovení profesionálních soutěží ve zvláštním režimu s pravidelným testováním hráčů. Po schválení výjimek minulý týden začal fotbal a hokej, tento týden dostaly zelenou nejvyšší soutěže v halových míčových sportech a očekává se povolení mužského florbalu.

Zvláštní režim by měl platit ve čtvrtém a pátém stupni rizika. V tom budou zakázány amatérské soutěže, které ho nemohou dodržovat. Organizovaný amatérský sport by se měl obnovit ve třetím stupni, kdy už nebudou muset mít profesionální soutěže specifický režim. Hrát se ale bude bez diváků.

Ti se vrátí do ochozů, až riziko klesne na druhý nebo první stupeň, ale v mnohem menším počtu než na začátku září. Ve druhém stupni plánuje ministerstvo povolit maximálně 500 lidí venku a 250 uvnitř, pokud budou dva sektory. V nejmírnějším stupni opatření by to mělo být 1000 lidí venku a 500 uvnitř rovněž při rozdělení do dvou sektorů.

Na fotbale na začátku září mohla být přitom několik dnů zaplněna více než polovina stadionů, pokud kluby dokázaly splnit požadované rozdělení do sektorů. Ještě ve fázi před úplným zákazem fanoušků mohly do ochozů 2000 lidí. Hokejová extraliga měla před úplným zákazem fanoušků povolených 1000 lidí v ochozech. Při zahájení aktuálního ročníku soutěže v polovině září platilo pravidlo o maximálně tisícovce lidí a polovině kapacity stadionu při respektování sektorů. Do pražské O2 Areny tak mohlo až 8000 diváků.Zdroj příspěvku

Chci to okomentovat

NAPSAT KOMENTÁŘ

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další příspěvky z rubriky Hokej