Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Hokej

Program, tabulky, výsledky MS v hokeji 2021 v Rize


Jde o 84. světový hokejový šampionát v historii. Lotyšsko organizuje tuto akci po dlouhých 15 letech. Původně mělo turnaj hostit společně s Běloruskem, ale to o pořadatelství před čtyřmi měsíci přišlo. IIHF krok zdůvodnila nevyhovující bezpečnostní situací.

V rámci MS 2021 odehraje 16 mužstev celkem 64 zápasů na dvou stadionech, které leží hned vedle sebe. Hlavním stánkem je Aréna Riga pro 10 300 diváků. Jako „rezervní“ stadion poslouží po odpadnutí Minsku Sportovní olympijské centrum s kapacitou 6 000 míst, kde odehrají své zápasy ve skupině a případně čtvrtfinále Češi a Slováci. Minimálně v základních skupinách se ale bude hrát bez fanoušků, i když podle IIHF není vyloučeno, že na play off přeci jen vybraní diváci přístup mít budou.

Loni se mistrovství světa ve Švýcarsku kvůli pandemii koronaviru neuskutečnilo, a tak titul z roku 2019 stále obhajují Finové, kteří v Bratislavě zaskočili favorizovanou Kanadu. Češi v takřka domácím prostředí kousek od hranic sahali po bronzu, ale nakonec jim ho v nájezdech vzalo Rusko. Na Rigu má česká reprezentace hezké vzpomínky, v roce 2006 tam s papírově slabším výběrem brala stříbro.

Nováčkem v nejvyšší skupině MS jsou Bělorusové, kteří se po sestupu vrátili v nejkratším možném čase. Turnaje se účastní, přestože se spekulovalo, že ho po ztrátě pořadatelství budou bojkotovat. Po pěti letech je mezi elitou Kazachstán. Znovu se pak ukáže Velká Británie, která na minulém mistrovství nečekaně poslala „dolů“ zkušenější Francouze.

MS 2021 se koná od 21. května do 6. června, tedy výrazně později než obvykle. IIHF se přizpůsobila posunutému jízdnímu řádu zámořské NHL, jejíž chod také zkomplikoval koronavirus.

Maskotem turnaje je ježek Spiky, který vzešel z více než stovky návrhů. Zvolili si ho lotyšští a běloruští fanoušci společně s odbornou porotou.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Hokej