Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Ostatní sporty

Pudilová si připsala desátou výhru, titul získal Buchinger


Přední česká MMA bojovnice Lucie Pudilová porazila na galavečeru Oktagon 21 v Brně Martu Waliczekovou z Polska 2:1 na body a připsala si jubilejní desátou výhru mezi profesionály.

V hlavním titulovém zápase dokázal Slovák Ivan Buchinger porazit v lehké váhové kategorii do 70 kg už v prvním kole krajana Ronalda Paradeisera. Brazilec Leandro Silva poté vyšel vítězně z duelu s Alexem Lohorém z Francie.

Šestadvacetiletá Pudilová, jediná Češka se zkušenostmi z UFC, se představila pod hlavičkou Oktagonu podruhé a stejně jako na začátku prosince vyhrála na body. Duel s o sedm let starší Polkou byl ještě vyrovnanější než souboj se Švédkou Cornelií Holmovou. Podle jednoho z trojice rozhodčí dokonce prohrála.

„Marta slibovala, že je silná a opravdu byla. Chci jí dát respekt. Byl to jeden z mých nejtěžších postojářských zápasů a myslím si, že mě určitě šoupne dopředu,“ řekla Pudilová s tím, že se vydala ze všech sil. „Dala jsem do toho všechno ze sebe, vůbec nic jsem si neschovala. Třetí kolo bylo hodně fyzické, ale věděla jsem, že jí nemůžu dát ani minutu,“ podotkla rodačka z Příbrami.

Výhru si připsala i vycházející česká hvězda ženského MMA Tereza Bledá, která přinutila Polku Judytu Rymarzakovou „odklepat“ zápas již po 1:28 minutě prvního kola. Před limitem a v prvním kole vyhrál i Mětej Peňáz, jenž jasně porazil Romaina Debienneho z Francie. Bledá i Peňáz si v profesionální MMA připsali druhou výhru ve druhém zápase.

Uspěl i Filip Macek, který knockoutoval v 1. kole Konstadina Eneva z Bulharska a po sedmé výhře z posledních osmi zápasů se přiblížil titulovému zápasu organizace v bantamové váze. V prestižním česko-slovenském souboji porazil po výborném taktickém výkonu Matúš Juráček Gábora Borárose.

Organizace Oktagon dnes oznámila i termín dalšího galavečera a jeho titulový zápas. V sobotu 27. března se v Brně podle očekávání utká o pás ve střední váze Karlos Vémola s vyzyvatelem Milanem Ďatelinkou.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Ostatní sporty