Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Hokej

Rozhodnuto: Slováci mají smůlu, hokejové mistrovství světa se bude hrát celé v Rize


Letošní hokejové mistrovství světa se bude hrát jen v Lotyšsku. Po odebrání šampionátu běloruské metropoli Minsku se všech 16 týmů představí v Rize, která připraví dvě haly. Oznámila to Mezinárodní hokejová federace (IIHF). Šampionát se bude konat od 21. května do 6. června.

O organizaci se měly původně podělit Minsk a Riga. Kvůli napjaté společensko-politické situaci v Bělorusku po loňském kontroverzním znovuzvolení prezidenta Alexandra Lukašenka a masových protestech se IIHF před dvěma týdny rozhodla spolupořadatelství zemi odebrat. O převzetí části MS se poté ucházely Bratislava a dánský Herning, federace ale nakonec vzhledem k pokračující koronavirové pandemii a s ní spojenými omezeními dala přednost konání akce na jednom místě.

Hlavním dějištěm MS bude více než desetitisícová Arena Riga, jež bude hostit základní skupinu B, dvě čtvrtfinále, obě semifinále i zápasy o medaile. Vedlejší Olympijské sportovní centrum bude upraveno na hokejovou halu s kapacitou 6000 diváků, v níž se budou hrát „minská“ skupina A s českým týmem a také dvě čtvrtfinále.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Hokej