Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Motorismus

Ruční výsledková tabule, minimální bezpečnost. Tak se v Indy závodilo před 110 lety


Požár, který zachvátil v pondělí nemocnici v irácké Násiríji, si vyžádal životy 64 lidí. Oznámila to irácká tisková agentura. V poslední bilanci se hovořilo o asi čtyřech desítkách obětí.

Požár se podařilo dostat pod kontrolu. Záchranáři pročesávají budovu a hledají další těla. Orientaci jim ztěžuje kouř. Mezi oběťmi jsou i dva zdravotníci.

Premiér Mustafá Kázimí nařídil suspendovat a zatknout lidi, kteří ve městě dohlíží na chod zdravotnictví a civilní obrany, včetně šéfa dotyčné nemocnice.

„Zdravotnické týmy z hořící nemocnice vynášely ohořelá těla,“ popsal dříve situaci na místě reportér Reuters. Před nemocnicí se s policií střetli rozezlení příbuzní, kteří zapálili dvě policejní auta.

Podobné neštěstí zasáhlo Irák i letos v dubnu, kdy plameny zachvátily nemocnici pro pacienty s covidem-19 v Bagdádu. Incident si vyžádal přes osm desítek mrtvých a stovky zraněných o funkci kvůli němu přišel tehdejší ministr zdravotnictví Hasan Tamímí i ředitel nemocnice či bagdádský guvernér. Oheň tehdy zřejmě vypukl kvůli špatnému uskladnění lahví s kyslíkem, z nichž jedna explodovala.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Motorismus