Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Motorismus

Salač v Kataru bodoval, po nepovedené kvalifikaci poskočil o deset míst


Filip Salač obsadil v úvodním závodě sezony třídy Moto3 v katarském Losailu 13. místo. Český závodník si tak proti kvalifikaci polepšil o deset pozic, ale nenavázal na loňskou osmou příčku.

Salač po startu ze 23. místa znamenajícího osmou řadu rychle postoupil o pět pozic. Ve třetím kole se probil do bodované patnáctky.

V té době došlo k velkému pádu na špici, který odnesl také týmový kolega českého jezdce Andrea Migno. Pro Salače ale smůla rivalů znamenala posun na hranici nejlepší desítky. Co bylo ještě důležitější, držel se úspěšně vedoucí skupiny.

Rodák z Mladé Boleslavi nepolevoval ve snaze o co nejlepší výsledek. Ve skupině, kde se pořadí přelévalo jako mořské vlny, dokázal chvílemi poskočit až na sedmé místo.

V dalším postupu jezdci stáje Rivacold Snipers Team bránila nižší maximální rychlost jeho Hondy, takže prohrával souboje na cílové rovince. Pět kol před koncem se závodník s číslem 12 odhodlal k razantnímu útoku. Byl dokonce pátý, ale pak následoval zase propad výsledkovou listinou.

Salač dokonce vypadl z top 10 a v konečném hodnocení si připsal tři body za 13. pozici. V Losailu tak neobhájil tak loňské osmé místo  Pro vítězství si dojel Španěl Jaume Masia na KTM.

Aktualizujeme…Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Motorismus