Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Motorismus

Salač v Le Mans vybojoval životní výsledek, v závodě Moto3 byl druhý


Filip Salač obsadil druhé místo ve Velké ceně Francie silničních motocyklů kategorie Moto3. Český motocyklový závodník si tak v neděli dojel pro nejlepší výsledek své kariéry v mistrovství světa.

Dosavadním maximem 19letého motocyklisty bylo páté místo ve Valencii v poslední podniku předloňské sezony. V Le Mans vyhrál Sergio Garcia ze Španělska, na nějž rodák z Mladé Boleslavi v cíli ztratil 2,3 vteřiny. Třetí dojel Riccardo Rossi z Itálie.

Salač na vlhkém asfaltu výborně odstartoval a v prvním kole se už probil na druhou pozici. V následujícím kole se po pádu lídra Niccola Antonneliho dokonce dostal do vedení.

Okruh Bugatti znovu potvrdil svoji zrádnost a pádů přibývalo. K zemi šel dokonce i suverénní lídr MS Pedro Acosta. Španěl se přesto vrátil do závodu, dojel na bodech a ze svého náskoku v čele šampionátu příliš neztratil.

Mezitím Salač spolu s lídrem Sergiem Gaciou soupeřům ujeli, vedoucí dvojice získala náskok více než dvou vteřin. Oba ukazovali, že to na mokré trati umí a svůj náskok před zbytkem závodního pole neustále navyšovali.

Byť Španěl jezdci Rivacold Snipers Teamu začal ujíždět, rodák z Mladé Boleslavi zachoval klid a po polovině Grand Prix výrazně zrychlil. Po Garciově chybě se Salač deset kol před koncem znovu objevil v čele. Jenže jeho rival na stroji Gas-Gas vzápětí vrátil úder.

Rozdíl mezi lídrem a jeho českým pronásledovatelem se měnil kolo co kolo, ale k dalšímu souboji o vedení už nedošlo. Salač si tak v Le Mans vybojoval první umístění na stupních vítězů v závodě světového šampionátu.

Aktualizujeme…Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Motorismus